Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

meillä ei ystäväpariskuntia - mitä kylässä tehdään :)

Vierailija
01.09.2011 |

Jos miehet kavereita, onko naisten vaikea tutustua ja toisinpäin?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
01.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toisten kanssa synkkaa ja toisten ei.



Mitä tehdään. No jutellaan.

Vierailija
2/2 |
01.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset


Joidenkin miehen kavereiden perheitä nähdään. Tulen toimeen näiden kavereiden vaimojen kanssa mutta ei meistä varsinaisia ystäviä ole tullut. Mutta ihan kiva jutustella kuitenkin js usein lapsista koska kaikilla pieniä lapsia.



Naapureitakin nähdään useinmiten niin että naiset käy naisilla kylässä lasten kanssa ja miehet tulee jututtaan miestäni eri aikaa (ja toisinaan miehillä on lapsia mukana). Siis ei sellaisia "virallisia vierailuja" vaan enemmän piipahdus ohimennen jonkin asian takia.



Mitäkö kylässä tehdään. No miehet menee usein tutkimaan jotain autojuttuja tallille tai tutkivat autoihin liittyviä juttuja tietokoneelta. Kahvitellaan. Naiset juttelee omiaan ja kaitsee lapsia. Toisinaan naiset lähtee kävelyllä ja jättää kaikki tai osan lapsista miesten vahdittavaksi. Naisväki käy tutkimassa kasvimaata tai lasten vaatteita. Joskus grillataan yhden tai parin naapuriperheen kanssa eli istuskellaan pihalla kokkaamassa, juttelemassa jne.



Ja pitää nyt heittää tähän ettei suinkaan aina olla miehet erikseen ja naiset erikseen vaan välillä jutellaan koko porukalla ja lasketaan leikkiä jne.



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla