Sain lapsen naimisissa olevan miehen kanssa. Vaimo sai asiasta kuulla ja liitto päättyi eroon.
Isä ei ole lastani tavannut mutta nyt soittelee ja haluaa tavata minua. Yritän kieltäytyä nätisti ja sanoa että haluan hänet lapsen elämään.en omaani. Mitä tässä voisi tehdä? Haluan lapselleni isän,pitääkö minun alkaa tapailla miestä että hän tapaa samalla myös poikaani vai?
Kommentit (3)
Sen kun vaadit, että hoitaa isän velvollisuudet. Mikäli isyys vahvistettu, voit vaatia myös rahaa. Näin saat kaiken: lapsen, lapsenvahdin (=omaa aikaa) ja rahaa. Pelinaisia kun lienet.
miten miehen kanssa suunnittelitte lapsen tulevaisuutta (ja omaanne) niihin aikoihin kun päätitte tehdä lapsen? Vetoa siihen kun puhut miehen kanssa.
Vai onko tämä näitä palstan "vahinkoraskauksia"? Jos on, niin miksi päätitte pitää lapsen? Vai teitkö lapsen mieheltä salaa?
Väistämättä tulet tapaamaan miestä jos haluat että hän tapaa lastanne. Siitä on pitkä matka suhteeseen. Jos et halua suhdetta, et ala siihen.
mutta älä jälkeenpäin kadu päätöstäsi.