Siis mitä ihmettä on tämä, että nykyään niin monen yrityksen sometileillä poseeraa hoikkia nuoria naistyöntekijöitä leggingseissä?
Minusta on aivan järkyttävää, kun yritysmaailma on muuttunut tuollaiseksi? Milloin leggingseistä on tulleet jotkin yleiset naisen työhousut? Olen melko varma, että kaikki nuo työnantajat ovat määränneet ne naistyöntekijät pukeutumaan leggingseihin. Eivät varmasti omasta halustaan halua niin pukeutua. Vielä kaikki nuo työnantajat yrittävät mainostaa itseään sympaattisina työnantajina. Hah! Järkyttävää, miten vuonna 2025 voi seksismi olla työelämässä noin laajalle levinnyttä! Tuollainen ei kuulu työelämään, eikä yhteiskuntaan minnekkään muuallekkaan! Naiset, älkää työskennelkö tai suostuko työskentelemään leggingseissä! Älkääkä muutenkaan hyväksykö minkäänlaista naisten alistamista!
Kommentit (7)
Ne naiset todennäköisesti hoitavat somemarkkinointia ja koska kukaan ei halua olla videoissa, esiintyvät niissä sitten itse. Ja tykkäävät käyttää sellaisia legginsejä, se nyt vaan on nuorten keskuudessa suosittua
ton näköisissä naisissa ( laihat blondit) on jtn huöra geenejä. Ne vaa niin tykkää olla esillä.
Sit ne itkee kun vanha ukot kuolaa perässä.
Hyvä onpahan tiukkoja perseitä esillä
Tuota noin, ne on mainostoimistosta, ei mistään firmasta.
Vierailija kirjoitti:
ton näköisissä naisissa ( laihat blondit) on jtn huöra geenejä. Ne vaa niin tykkää olla esillä.
Sit ne itkee kun vanha ukot kuolaa perässä.
jo marilynin ajoista asti.
Mistä yrityksistä tässä on kyse? Olen kyllä instagramissa ja en ole tuollaista huomannut ollenkaan. Ehkä en ole kohderyhmää.
Koska sellaiset naiset tuo parhaiten näkyvyyttä.