Menkat myöhässä 5pv, testi negaa, mikähän mulla on?
Vaihdevuosiakaan ei vielä pitäisi tulla, kun ikää vasta 33-v. Testin tein 3pv kun kuukautisia ei kuulunut. Yleensä ovat säännölliset, ehkäisynä meillä on ollut keskeytetty yhdyntä, koska vauva saa tulla, jos on sillä tavoin tullakseen... :)
Mites muilla, onko myöhäisiä plussanneita?
Kommentit (10)
vielä negaa. Mulla oli aina ollut tosi säännölliset menkat. Tein uuden testin kun oli mennyt reilu viikko. Sit olikin positiivinen. :) Niin ja mekin oltiin vaan kerran oltu ilman kondomia. :) Kyllä näitä sattuu. Tsemppiä sinne!
Ja toisekseen, ei se testi vielä mitään näytä.
En silti kauppaa sitä täällä kenellekään, enkä aloittanut ketjua sitä varten, että minua kiinnostaisi mielipiteesi tästä. Siksi toisekseen, aiemmin testit ovat tässä vaiheessa olleet jo plussaa.
Mene nukkumaan, ota lasi viiniä tai mene harrastamaan vaikka sinäkin seksiä ukkosi kanssa, ettet ole niin kireä päänupistasi :)t.ap
että luotettavuus on luokkaa 1 vauva/ 3v. joten ehkäpä nyt on se meidän aikamme....tai sitten menkat alkavat huomenna.
t. ap
Olisinpa nahoissasi :) Meilläkin tuo keskeytetty nyt käytössä, perjantaina viimeeksi, ja taisi olla ovulaation aika. Olisin ihan onnesta soikeana, jos nappaisi puolivahingossa! Ei tarvitsisi jahkailla, tehdäänkö kolmas vai ei.
Olisinpa nahoissasi :) Meilläkin tuo keskeytetty nyt käytössä, perjantaina viimeeksi, ja taisi olla ovulaation aika. Olisin ihan onnesta soikeana, jos nappaisi puolivahingossa! Ei tarvitsisi jahkailla, tehdäänkö kolmas vai ei.
Tai sitten mä olen valeraskaana silkasta toivomisen ilosta :D
Eli mahdolliseen kiinnittymistuntemukseen :) (Joo joo... en oo aiemminkaan mitään varmaan tuntenut...)
Mut voihan sitä tosiaan ainakin olla vähän aikaa valeraskaana ;)
Peukutetaan!
T: kakkonen
Ja toisekseen, ei se testi vielä mitään näytä.
Mä yleensä testaan jo viikko ennen menkkojen alkamis päivää. En jaksa odottaa. Näyttänyt silloinkin plussaa, jos olen raskaana.
Ja toisekseen, ei se testi vielä mitään näytä.
Se on pientä jännitystä elämään :) Ei tartte kaiken olla niin ryppyotsaista!!
Meillä kun nuo vauvat rysähtää tulemaan aina ekasta kierrosta, kun on yritys, niin nyt kokeillaan ekaa kiertoa keskeytetyllä. Saapa nähdä! Vähän hei pitää olla urheilumieltä!
T: 2
toiminut jo kolme vuotta, perimmäisenä ajatus siitä että jos vauva tulee, niin saa tulla. Ja ensimmäistä kertaa ei ole pappia kyydissä täälläkään, eli kaksi lasta löytyy talosta. He ovat myös saaneet alkunsa ensimmäinen toisesta, toinen ensimmäisestä yk:sta.
Enkä väitä kenellekään, että tämä ehkäisymenetelmä olisi kaikille sopiva. Mutta kuten näissä ketjuissa tapaa käydä niin, että joku itseään älykkäämmäksi luuleva puuttuu johonkin muuhun, kuin siihen mitä ketjussa takaa ajetaan...
Testit ovat itsellänikin näyttäneet tässä vaiheessa aina plussaa. Nyt ei tule plussaa ja voivat olla todellakin vain myöhässäkin.