Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voi anoppia

Vierailija
30.08.2011 |

On hoivaosastolla ja hänen asuntoaan tyhjennetään. Hällä on "keittokirja" Eli kovakantinen vanha paksu vihko johonka on käsin kirjoittanut reseptejä suosikymmeniä. Ekat merkinnät n. 60v takaa. Se on kanesta kanteen kirjoitettu. Mielenkiintoinen opus. Minä sen sieltä sitten halusin talteen itselleni.

Anopilta oli kyyneleet päässyt kun oli niin tyytyväinen kun arvostin kirjaansa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Piparireseptejäkin taitaa olla puoli tusinaa, tyyliin "Tyynen piparkakut" kun on tutuiltaan saanut hyväksi havaittuja reseptejä. Vanhimmat reseptit lienevät 60-luvulta.



Nuo on arvokkaita opuksia!

Vierailija
2/3 |
30.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

hienoa että arvostat. nykyään kun kaikki reseptit saa netistä nappia painamalla. tuli hyvä mieli ja liikutus. (hormoneilla ei tietenkään näin laskettuna päivänä ole asian kanssa tekemistä :D)



pidä huolta aarteesta :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Piparireseptejäkin taitaa olla puoli tusinaa, tyyliin "Tyynen piparkakut" kun on tutuiltaan saanut hyväksi havaittuja reseptejä. Vanhimmat reseptit lienevät 60-luvulta. Nuo on arvokkaita opuksia!

ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän kahdeksan