Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Miten lopettaa vanhojen asioiden vatvominen?
24.06.2011 |
Huomaan lähes päivittäin miettiväni 13 vuoden takaista tapahtumaa! (jolloin minut ehkä huumattiin ja raiskattiin. En muista illasta mitään, heräsin alasti vanhemman miehen vierestä)Nyt pohdin olisiko verikokeesta nähnyt oliko minut huumattu, jos olisin mennyt terkkariin. Miksen tehnyt mitään? Muutenkin päässä pyörii asioita jotka on olleet ja menneet ja jotka pitäisi jo haudata unholaan.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Echart Tolle: läsnäolon voima. Siinä on harjoituksia, joiden avulla opetellaan elämään tässä päivässä eikä menneisyydessä.
Mieleeni myös tulee, että et ole antanut anteeksi. Muille sekä itsellesi. Siksi roikut niissä asioissa kiinni. Kun pystyt antamaan anteeksi, tietyt tapahtumat päästävät otteensa. Siitäkin on olemassa hyviä kirjoja.