Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ostoksia Kreetalla?

Vierailija
08.06.2011 |

Kuinka hyvin Kreetalla on lastenvaatteita tarjolla? Sellaisia 116 - 134 -senttisiä.



Olen viimeksi käynyt siellä ennen lapsia ja nyt on edessä kahden viikon matka.



Mietin että kannattaako ajatella, että ostaa sieltä lisää hellevaatteita vai pitääkö kaikki hankkia täältä.



Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
08.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ainakin haniassa on TODELLA iso kauppa"keskus" nimeltään jumbo. Siellä on vaan lastenvaatteita,tarvikkeita ja leluja. Ja todella halpoja.

Kannattaa käydä!

Vierailija
2/3 |
08.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samaten söpöjä kenkiä juhlaan. Itse en kantaisi mahdottomia määriä vaatteita edes lapsille. Kreikasta löytyy hyvä ja halpoja pesuloita, suosittelen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
08.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

jossa ei ainakaan viimeksi ollut pesulaa, mutta vuokraamme myös auton.



Esikoinen on kasvanut ulos kaikista kesävaatteistaan, joten kauppaan pitäisi jossakin vaiheessa päästä.



Tuon matkan jälkeen tosin menemme uudelle matkalle kaupunkiin, jossa lastenvaateliikkeitä on valtavasti.



Mutta ei siihen asti voi alastikaan kulkea ja jos ostan esikoiselle, kuopuskin ehtii vielä käyttää niitä eli tuskin jäävät käyttämättä.



ap