Onko sinulla HANKALA MIES? Mikä hän on horoskoopiltaan?
Kommentit (44)
ja osaa olla kyllä niin persreikä ajoittain että, itse olen oinas...ei hyvin mene, ei :)
hankala kauris. Nykyinen hieman jästipäinen härkä, mutta ei muuten erityisen hankala. :)
On selvää, että oinas kokee neitsyen hankalaksi, ja toisaalta jokaisesta miehestä ja naisesta löytyy hankalat piirteensä. Oma ihana, mutta hankala exäni oli kalat ja kyllä nykyinen härkäkin on tavallaan sangen hankala. Itse olen kauris, joka periaattessa sopii erittäin hyvin yhteen molempien noiden merkkien kanssa. Mutta ihmissuhteissa ei aurinkomerkki olekaan (ainoa) ratkaiseva.
Itse olen käsittääkseni monien mielestä hyvinkin hankala.
Äitini on myös vaaka ja monasti samoissa asioissa hankala kuin miehenikin. Miehellä tosin vielä paljon enemmän hankaluuksia.
Kaikki täytyy vääntää rautalangasta...
Vesimiehen ja neitsyen kanssa tullut hyvin juttuun...
Itse siis leijona
Mutta näitä en jaksaisi katsoa:
Härkä, joka on hidas päätöksissään, hidas lähtemään liikkeelle, hidas kaikessa,
ja pirun jääräpäinen.
Leijona, joka rakastaa vain itseään ja peilikuvaansa. Ihastunut siis itseensä.
ja merkiltään kaksonen. ITse olen ah niin tasapainoinen vaaka : )
Mutta nyt olen naimisissa ajoittain hankalan, jääräpäisen, mustasukkaisen mutta intohimoisen skorpionin kanssa.
Enkä allekirjoita tuota et kaikki olisivat jonkun mielestä hankalia ja jokaisesta löytyy ne hankalat piirteensä. Tai tottakai löytyy, mutta se on semmoista pienimuotoista hankaluutta... eri asia olla ns hankala ihminen.
Ehkä hankaluutta lisää se, että on merkin alkuvaiheessa syntynyt ja edellisen merkin piirteet tulevat vielä esiin.
Eli siis miehessä tulee Skorpionin (on siis syntynyt tähän merkkiin) ja Vaa´an luonteenpiirteitä puskee silleen sopivasti vielä. =D
Itse olen Vesimies ja tiedän että olen itsekin hankala. =D
Eihän? Ja jos ootte, ettehän tee lapsia?
lähinnä jos käyttää liikaa alkoa tai ei saa seksiä tarpeeksi. No on se muutenkin aina väsynyt ym.
Aika moni valittaa että neitsyt on hankala, meillä oli naapurina kerran neitsyt-mies ja se oli todella hankala, just ihme pikkutarkka viilaaja ja jänkääjä, megarasittava.
Etenkin viikonloput pitäisi aina mennä hänen pillin mukaan. Tai jos jotain ehdotan saan kuulemma toteuttaa tekoni yksin tai jonkun muun kanssa.
Lisäksi hän ei osaa tehdä päätöksiä, stressaa joka ikisestä asiasta. Erittäin epävarma itsestään.
T. leijonanainen
Enkä usko horoskooppeihin, mutta:
Ex-mies oli tyypillinen Neitsyt. Pikkutarkka ja horoskooppien mukaan Neitsyt-mies ei sopinut mun horoskoopilleni laisinkaan, ja se oli nähtävissä. Itse olen suurpiirteinen tulimerkki.
Nykyinen mies on Leijona, ja meidän merkit sopii toisilleen. Hän on kyllä sellainen, jota pitää palvoa ja ihailla, ja hän on mielellään huomion keskipiste, mutta ei ole sillä lailla hankala, että voisin sanoa tähän erityisen hankalaksi. Ihmisillä on huonoja ja hyviä päiviä, väsyneenä jokainen on vähän hankalampi. Ja jokainen pitää jos häntä ihaillaan. Ja tietysti ihailen ja palvon häntä, onhan hän mieheni - ja pidän kissaeläimistä. ;) Saan toki myös paljon vastarakkautta.
sopivatko jousimies ja neitsyt yhteen? Entä kaksi jousimiestä?
Olen vain pikkuhiljaa todennut, että aika eri linjoilla ollaan monissakin asioissa mieheni kanssa, joka on neitsyt. Itse olen jousimies. Eksäni oli myös jousimies ja ne jutut, joissa me tultiin toimeen, oli just niitä, joissa on vaikeuksia nykyisen neitsyen kanssa. Hankaluuksia olikin sitten muissa asioissa (ja tulikin ero).
Tyypillinen suomalainen ei puhu eikä pussaa yksilö. Tosin on minussakin omat vikani. Härkä kun olen :D
Eipä taida olla horoskoopeilla paljoa vaikutusta asiaan, kun hankalia miehiä näyttäs olevan useammassa merkissä. Kahden leijonamiehen kanssa olen ollut, ja molemmat ovat kyllä itsekkyyden huipentumia. Samoin eräs rapu, jossa samoja piirteitä. En taida uskoa horoskooppeihin.