Onko tuo Paluu siniselle laguunille millainen leffa? En oo koskaan nähnyt ja tänään näkyy tulevan
Olisko mukavaa hömppää illaksi väsyneelle mammalle?
Kommentit (13)
Mies on reissussa. Voisin itsekin katsoa, ellei tuu leffakanavilta?
Meillä ei näy Liv.. Mukavaa leffailtaa muille!
Pakko katsoa kun Korporaatio aamulla kehui: kannut vilahtaa sekä tuuhea alapehko. Niin kasaria.
Paluu siniselle laguunille. Ihan hyvä tämäkin (sellanen hömppä) mutta se alkuperäinen Sininen laguuni on parempi. Tässä on vähän jatko-osan makua vaikka itsenäiseksi elokuvaksi onkin tarkoitettu.
Mutta siis alkaako noi sisarukset sukurutsaan keskenään vai?
tuleeko noille sisaruksille suhde?
Just toi äiti sanoi olebvansa Lilianin äiti ja kertoi että olisi ollut mielellään myös sen pojan äiti.
sen ykkösosan naisen ja miehen poika. Ajelehtivat sillä veneellä ja vanhemmat olivat kuolleet, poika pelastettiin laivaan jossa oli tämä nainen (tytön äiti) tyttönsä kanssa, ja hän otti pojankin hoitaakseen.
Vähän pölhösti vaan tossa lopussa, kun pariskunta päätti jäädä tulevan lapsensa kanssa autiolle saarelle. Varmaan mukavaa joo niille vanhemmille, mutta mitäs kun se niiden lapsi jää vanhempien kuoltua yksin (tai sisarustensa kanssa) sinne saarelle?
Vai pitääkö ne villi-ihmiset niistä huolta, ilmeisesti tässä osassa ne oli hyväntahtoisia (kun ei se yks villi paljastanut edes nähneensä tätä miestä)
Vai nyt kun se laivue kävi saarella, merkattiinko saari karttaan ja siellä sitten tulevaisuudessa tulee käymään porukkaa ja syntyneellä lapsellakin mahdollisuus päästä joskus sivistykseen, jos tahtoo?
(otanko mä leffat vähän liian vakavasti :D )
hömppä. Miltä kanavalta tulee?