Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kaksi kysymystä ruuasta; kumpi tulee halvemmaksi.... ja mikä aamun-aamupäivän ruoka pitää sinut parhaiten kylläisenä

Vierailija
07.04.2025 |

Niin kysyn kun en ole itse räknännyt, että tuleeko halvemmaksi syödä lämmin ateria (esim. lihakastike plus juurekset) kolmesti päivässä ja lisäksi joku välipala kuin

lämmin ateria yhdesti päivässä plus kolme jotain välipalan tapaista evästä (esim. leipää, juustoa, makkarasiivuja, jugurttia tms.)?

Ja nyt ei tarvitse halkoa hiuksia, vaan suunnilleen mikä olisi havaintosi kauppalaskun suhteen tässä asiassa. Kunnon ruoka useammin päivässä vai ateria koottuna leivästä ja muusta ohessa.

2. kysymys on, että oma huomiosi siitä,  mikä aamuinen ( -brunssin-lounaan -riippuen milloin syöt 1. ateriasi-) ruoka pitää parhaiten nälkää loitolla ja ei väsytä?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sen mitä olen kuullut niin useampi lämmin ateria lihottaa, mutta se ei ollut kysymyksenä jotta ei liene oleellista.  Ihanaa jos joku voi syödä noin todelliseen nälkään. 

Vierailija
2/2 |
07.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä mulla kaikki kolme ateriaa ovat lämpimiä. Aamulla munakas tai paistettu muna, smoothie, leipä juustolla ja vaikka tomaatilla. Lounaalla keitto + leipä, päivällisellä kalaa tai kanaa, perunoita, kasviksia. Välipalana ainoastaan hedelmiä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä neljä