Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

pitkään yksin asunut mies..apua...

Vierailija
28.05.2011 |

mulla siis miesystävä (30+) joka asunut pitkään yksin, yhdessä ollaan oltu reilut puoli vuotta nyt. mä olen eronnut.

huolestuttaa hieman onkohan pitkään yksin asuneesta oikein enää yhdessä asumaan, kaiken lisäksi mies on aika tarkka ts. siivoushullu... ja pahinta on, kun esim. käyn kylppärissä ja laitan hanan kiinni liian tiukkaan, niin mies siitä mulle huomauttaa ?!

toisaalta ei kai meidän mikään pakko ole yhdessä asua mutta ehkä jossain vaiheessa se olis ajankohtaista.. kommentteja ???

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan sopii normaalisti varmaan vielä elämään toisen pirttihirmun kanssa ilman iän aiheuttamia ongelmia.

Vierailija
2/4 |
28.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

miten dementia tähän liittyy.

ap.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
28.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aluksi oli ihan ihmeissään kun mun tavaroita lojui kämpässään, vaihteli niiden paikkaa ym. Ja huomautti mm. jos olin jättänyt kahvikupin jonnekin. Hänestä oli kamalan outoa kun esim. juorusin kännykässä yli vartin ym. Mutta äkkiä tottui. Hyvin lopulta sopeuduimme yhteen ja nyt ollaan asuttu viitisen vuotta yhdessä, kaksi lasta.

Vierailija
4/4 |
28.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

rohkaisevasta viestistä, 4. kai toivoa on..

ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän yksi