Onko täällä joku niin huonoissa väleissä sisaruksen kanssa, että näkee muutaman kerran 20 vuoden aikana?
Kommentit (13)
Ei ole vasta mennyt kuin 10 vuotta, joten palaan asiaan 10 vuoden päästä vaustaukseni kera.
Sen jälkeen kun takasin lainan ja siitä tuli lasku minulle koko summasta, en ole puheissa ollut. Tästä on aikaa noin 33 vuotta. Anteeksi ei ole pyydetty, pahoiteltu mitään eikä latin latia korvattu minulle mitään. Laskussa oli summana liki 300 000 euroina. Pankkisiirtolomake minulle ja 14 päivää aikaa maksaa.
Sisko katkaisi välit vuosiksi. Halusi sitten lähentyä taas. Suostuin vain ja ainoastaan hänen lapsensa ja äitini takia. Ärsyttää aina, kun haluaa tavata tai soitella. Harmi, että välit menivät näin ja tuskin koskaan korjaantuvat entiselleen.
Ei meillä ole välit menneet, ei meillä vaan ole mitään muuta yhteistä kun geenit. En näe syytä kaveerata heidän kanssaan.
Ei olla puheväleissä vaikka tuossa se kilometrin päässä asuu, veli.
En ole nähnyt veljeäni sen jälkeen kun muuutin pois kotoa 18 vuotiaana, olen nyt 35v
Täällä! Eikä enää ees häiritse, päinvastoin paljon helpompaa.
Tai sitten ei asuta samalla pitäjällä?
Näin siskon kanssa viimeksi 15v sitten veljen hautajaisissa. Vanhemmat ovat kuolleet eikä meillä nyt ole mitään yhteistä siskon kanssa. Ei ole mennyt välin poikki, niitä välejä ei nyt vaan ole.
Veljeni kanssa on 4 000 km välimatkaa, harvoin näemme mutta soittelemme silloin tällöin. Näin on ollut jo pian 50 vuotta.
30 vuotta mennyt. Nähty kaksi kertaa eli vanhempien hautajaisissa. Eikä tarvetta nähdä jatkossakaan.
Ammattivalittaja on kertonut olevansa.