Voiko Nordean konttoriin mennä ilman ajanvarausta?
Esim hämeenkadun konttoriin, tarvis saada ID laite.
Kommentit (14)
Tarvitset kättä pitempää, esim moukarin.
Voi, jos uskallat mennä lasin läpi. Ota kättä pidempää mukaan.
Köyhillä ei ole mitään asiaa konttorille.
Ja google kertoi:
Puhuva tunnuslukulaite on saatavilla Nordean konttoreistamme. Ajan konttoriin voi varata olemalla yhteydessä asiakaspalveluumme
Näin, ole hyvä.
(Eli siis ei voi mennä ilman ajanvarausta)
Jooh, kaukana on ne ajat jolloin marssimme me kolme alaikäistä lasta isän pankkikirja kädessä paikalliseen säästöpankkiin. Iskä pyysi nostamaan tonnin sillä aikaa kun hän kävi viereisessä ruokakaupassa. No pankkitäti hieman uteli meiltä lapsilta asiasta kun mainittiin että tonni pitäis saada iskän tililtä..
... no lopputulema oli se että saatiin tuhat markkaa käteistä jotka tietty annoimme iskälle.
Nalle ei halua hiekkaa konttoriinsa.
On kyllä elämä tehty hankalaksi. Pankkia on kuitenkin pakollista käyttää, jos haluaa saada palkkojaan tai muita rahojaan. Sitten niihin vaaditaan kaikenlaisia äppejä ja wäppejä ja ajanvarauksia konttorille toiselle puolelle kaupunkia, että saa ne äpit ja wäpit toimimaan.
Korkkareissa ja nimi pitää olla Linda!
Siis Tampereella.