Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Naapurin veljekset leikkii laiturilla

Vierailija
25.04.2011 |

Naapurin pikku poika 3,5 v heitti kiviä laiturilla vuolaasti virtaavan joen ranalla. Heti laiturin alla vesi virtasi ja pyörteili voimakkaasti. Näin ikkunasta ja kiiruhdin katsomaan. Houkuttelin pojan kotiinsa ja menin itsekin niin siellä oli 9 vee poika pelaamassa x-boxia ja äiti oli lähtenyt kauppaan. Luojan kiitos poika ei pudonnut kivensä mukana virtaan, tuskin olisi löydetty koskaan. Sen jälkeenkin olen useita kertoja nähnyt nämä veljekset kahdestaan laiturilla leikkimäsä, isompi poika on ilmeisesti jälleen pienemmän luotettavana kaitsija :O

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
25.04.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

jälkeen ilmoitin äidille niin hän kyllä kiitteli että hain pojan laiturilta pois mutta samalla puolustautui että lapset oppii varomaan vettä, kun saavat itse sen kokea. Että he ovat ikänsä asuneet veden ääressä ja pojat on oppineet kunnioittamaan vettä ja tuntemaan ne rajat, mihin saa mennä. Eikä vaaatilanteita ole synytynyt. Aikoi silti läksyttää isoveljeä että oli sisällä pelaamassa eikä muistanut vahtia pikkuveljeä.



On kyllä aikamoine vastuu isommalla pojalla vahtia ettei pienempi horjahda virtaan. Vettä on meidän talon kohdalla heti parin metrin päässä rannasta yli kaksi metriä ja virta niin voimakas ettei siinä voi uida joten sama tilanne lienee heidän laiturin kohdalla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kuusi kuusi