Petteri bilettää kavereidensa kanssa Levillä!
Pääministeri Petteri Orpo (kok) isännöi huippukokousta Saariselällä lauantaina 21. ja sunnuntaina 22. joulukuuta, valtioneuvosto kertoo.
North-South Summit kokoaa yhteen pohjoisen ja eteläisen Euroopan johtajia keskustelemaan Euroopan keskeisistä kysymyksistä jännittyneessä geopoliittisessa tilanteessa
Kokoukseen osallistuvat EU:n ulkoasioiden ja turvallisuuspolitiikan korkea edustaja, entinen Viron pääministeri Kaja Kallas, Italian pääministeri Giorgia Meloni, Kreikan pääministeri Kyriakos Mitsotakisi ja Ruotsin pääministeri Ulf Kristersson.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/81b864b5-5fac-42ab-b8e6-fb48b97ae…
Ainakin hyvässä seurassa viihtyy. Tosin Kallas ei ole mikään johtaja eikä kuulu joukkoon. Tuo Mitotakisi taitaa olla Petterin ja Giorgian idoli: pääministeri hallituksessa, jossa on vain yksi puolue.
Kommentit (8)
4 kokoomuslaista ja yksi fasisti. Kuinka nyt noin?
Vierailija kirjoitti:
Saa nähdä, tuleeko kännisiä sekoiluvideoita kuten edeltäjältä.
Wuu, talvirata 2024! NAKKIJENGIIIII!!!
Voi kun ei nyt sattuisi mitään. Alkaa olla ikääkin sedillä ja sydänvaivoja. Ja tuollahan viagraa temmotaan turpeisiin punanaamoihin.
Katsopa Îgor Petroskoin kansakoulun kartastosta, missä Levi sijaitsee. Ja sitten missä Saariselkä sijaitsee.
Rahaa on syöttää ja juottaa Lapasen kavereita.
Vierailija kirjoitti:
Saa nähdä, tuleeko kännisiä sekoiluvideoita kuten edeltäjältä.
Jos tulisi, Petteri olisi yllättynyt.
Saa nähdä, tuleeko kännisiä sekoiluvideoita kuten edeltäjältä.