Ärsyttäviä somekommenttikliseitä?
Aloitan: Hyvää asiaa.
Ärsyttää myös sekavat yhden kirjoittajan pitkät ketjut linkkeineen.
Kommentit (15)
Kaunista naista ei kukaan nainen tule kehumaan kauniiksi. Sitten kun on joku petolinnun näköinen nainen kuvassa, niin kilpaa hehkutetaan, että miten sädehtivä ja kaunis olet.
I g o r sitä ja I g o r tätä🙄 (heti iski sensuuri😂)
Pitkät sepustukset ilman kappalejakoa!
Hyvää asiaa?
Aikamoinen klisee, kun ekan kerran kuulen.
Vierailija kirjoitti:
LÄÄKKEET!!!!!!!!!!
Tämä on jo niin dinosaurus, että kertoo käyttäjästään paljon.
"Komppaan", " tämä" tai "vahva suositus". Olisiko muita tapoja olla samaa mieltä?
- Miten sanoa, että olet x sanomatta, että olet x
- Liekkiemojit herutuskuviin
- "Tämä + emoji" paskantärkeiden sometyrkkyjen itsekeskeisiin vuodatuksiin
- Koska olen saanut paljon kyselyita / monet teistä ovat kyselleet -tekosyy, kun sometyrkky mainostaa jotain, vaikka kukaan ei ole kysynyt yhtään mitään
- Life lately
Jos kommentoit kritisoiden, ehkä vähän kärkkäästi, mutta et trollaa ja boomerangina tulee "🥰 kiitos boostista"
Joo tiedän että "vihakommentitkin" auttaa postauksen näkyvyyteen. Luulisi että jos postaa ihmisiä jakavia mielipiteitä, haluaa synnyttää keskustelua. Ei näköjään. Engagement bait mikä engagement bait.
Vierailija kirjoitti:
Kaunista naista ei kukaan nainen tule kehumaan kauniiksi. Sitten kun on joku petolinnun näköinen nainen kuvassa, niin kilpaa hehkutetaan, että miten sädehtivä ja kaunis olet.
Sitä kun postauksessa on kauhea mätisäkki ja hän puhuttelee itseään käyttämällä termiä "Queen"
Et vieläkään ole hoitoon mennyt? Miksi?