Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko teillä ollut jotain kotiapulaisia lapsuudenkodissanne? Entä kävikö joku siivooja? Mitä tykkäsitte asiasta?

Vierailija
31.10.2024 |

Onko teillä ollut jotain kotiapulaisia lapsuudenkodissanne? Entä kävikö joku siivooja? Mitä tykkäsitte asiasta?

Meillä oli ja vielä ikäisiäni ja siitä tuli hirveää sotkua ainakin minulle. Inhosin koko tilannetta! Eräänkin kanssa tilanne meni sellaiseksi että minä hoidin hommat ja pienet sisarukseni ja tämä opiskeli. Nyt naurattaa - minusta tuli yksinäinen ja syrjäytnyt sinkku ja tästä kotiapulaisesta joku 'arvokas rouva' nyky-yhteiskuntaan. Olenko ainoa tämmöinen 'tapaus' tässä maassa? 

 

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
31.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

On, meillä oli kotiapulainen esiteini-ikääni asti, ja sen jälkeenkin lapsuudenkodissani kävi aina siivooja.  Muuten ok, mutta muistan, valitettavasti, olleeni kotiapulaiselle aika inhottava tuolloin 11-12 -vuotiaana. 

Näihin kasvoi kyllä muuten lämpimät välit, ja meidät kutsuttiin myöhemmin mm. heidän häihinsä ja joulukortteja läheteltiin. 

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan kahdeksan