Lue keskustelun säännöt.
"Useampi ehdottaa, että kesäkatujen sijaan alueelle (Kallio) pitäisi rakentaa käyttöhuone"
30.10.2024 |
Kalliosta halutaan tehdä koko kaupungin festarialue, jonne kaikki saavat tulla pitkin öitä mellastamaan. Vähät asukkaista, kunhan on sitä saatanan pöhinää ja "elävöitystä".
https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/8023095
Kallion katukuvassa näkyvät kodittomuus ja päihderiippuvaisuus eivät tule vähenemään tai peittymään kesäkatujen myötä vaan näkymään näilläkin hetkellisillä kaduilla kuten muinakin aikoina tässä kaupunginosassa.
Tarvitaan keskustatunneli jos kaistoja poistetaan jatkuvasti pois käytöstä. Ei siellä muuten ole kohta kuin nuo narkit. Sinänsä on toki jokaisen oma valinta missä asuu. itse muutin alueelta pois kun vanhenin ja meno ei enää kiinnostanut.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
KYMPin porukka on kyllä aivan uskomatonta. Jatkuvasti suunnitellaan ihmisten kotikaduille jotain 24/7 bileviihdykettä ja terassikeskittymiä. Kuinka moni suunnittelijoista haluaisi OMAN ikkunansa alle vastaavaa.