Lue keskustelun säännöt.
Kumpi nimi tytölle
Kommentit (4)
ja vakiintunut siis Suomessa pojan nimeksi viime vuosina.
20 vuoden päästä on hiukan noloa olla Noa-niminen nainen.
Mila on siis mielestäni parempi. Rebekah-nimi on outo. Miksi ei siis tavallinen Rebekka? Ilmeisesti liittyy jotenkin sukuun tuo epätavallinen kirjoitusasu (toivottavasti ainakin, eikä vain siksi, että Rebekka on liian tavallinen...)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Me olemme juutalaisia, ja meillä on myös ei-suomalainen sukunimi. Halutaan nimetä lapset oman kulttuurin ja uskonnon mukaan.
Rebekah-nimi on outo. Miksi ei siis tavallinen Rebekka? Ilmeisesti liittyy jotenkin sukuun tuo epätavallinen kirjoitusasu (toivottavasti ainakin, eikä vain siksi, että Rebekka on liian tavallinen...)
Hmm.. Noa on pojan nimi, Mila tytön. Jos sukunimi on suomalainen, niin en antaisi kumpaakaan.. Kuulostavat juntilta, mutta jos olette amerikkalaisia niin sitten ihan hyvät nimet pojalle tai tytölle. Siis jos haluatte antaa pojalle tytön nimen.
Toivon kyllä että keksit tämän vain huviksesi. :)