Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Näin asuminen halvemmaksi ja sos.kulut ja verot alas!

Vierailija
05.10.2024 |

rajoitetaan kohtuutonta asuntosijoittamista

estetään tiettyjen ruokatuotteiden osilta kauppiaiden kohtuuttomat voitot

annetaan sähköä ja vettä ilmaiseksi tietty määrä, ylimenevä osa voi maksaa enemmän

julkinen liikenne ilmaiseksi kuten Virossa

perustason kotivakuutus ilmaiseksi, lisävakuutuksista kovempia maksuja

kielletään rahastus hautaustoimista, jotka maksetaan yhä useammin sossun kautta

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
05.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mistä otat rahat tuohon kaikkeen? Verotuloista? :D :D :D

Vierailija
2/5 |
05.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Mistä otat rahat tuohon kaikkeen? Verotuloista? :D :D :D

Eihän nuo maksa mitään, jos vaikka ysityishenkilö saa ostaa vain 5 asuntoa eikä 50 ja nostaa vuokria pilviin, se ei maksa valtiolle mitään.

Jos kauppias ei saa jokaisesta leivästä ja maidosta ottaa kohtuutonta voittoa, että saa uuden urheiluauton ja 2 poreammetta, sekään ei maksa valtiolle mitään.

Ja noissa vakuutuksissahan oli mainittu, että ne ilmaiset voidaan kattaa korottamalla niitä vapaaehtoisia lisävakuutuksia, jolloin hekin saisivat samat suummat niistä, eikä nekään rahat ole valtiolta pois vaikka ei onnistuisi, vain pienentäisi vain jonkun miljonäärin osinkoja.

Pitääkö listaa jatkaa....no olihan tuossa tuo julkinen, mutta jos pienellä köyhällä Virollakin on varaa, niin aika kömpelä esittää, että meillä ei ole ja se tulee takaisin kun sitten köhilläkin on varaa mennä töihin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
05.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sähkönkin voi totetuttaa kuten tuossa mainittu, vain KOHTUU märä on ilmaista ja ylimenevä osa on entistä kalliimpaa, näin ollen tuotot pysyvät samana ja tämä kannustaa jokaista ekologisempaan elämäntapaan.

Vierailija
4/5 |
05.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllähän siinä säästyisi miljardi vuodessa kun sossun tarvitsisi ostaa vain joku 50e puuhäkkyrä, eikä jotain tonnin super hienoa lakattua puuarkkua, ja upeita kiviä koristeineen ja kukka-asetelmia sun muita.

 

Vierailija
5/5 |
05.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

kommunismi takaisin ja verot valtion maksettaviksi

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä kuusi