Vietän täällä aikaa n. 6h/päivä. Onko normaalia?
Monesti myös mieluummin olen palstalla kuin esim. katson telkkaria mieheni kanssa.
Kommentit (6)
Itse vietän netissä aikaa päivässä 0,5-1 tunnin päivässä ja tunnen itseni, et olen koukussa, et tänne pitää joka päivä tulla!
voi tulla joskus sama aika täyteen. Tosin viime aikoina ei ihan niin paljon tule notkuttua täällä kun on pieni vauva. Mutta yleensä olen täällä kun ei ole muuta tekemistä, en jätä asioita tekemättä tänne päästäkseni.
jotka ainakin vähän väliä kurkkailevat tänne, koska vastaavat vielä monta tuntia myöhemmin aiemman ketjun viesteihin.
mutta kyllä minäkin useasti päiväsä käyn kurkkailemassa. Tosin en nyt millään ehtisi kuutta tuntia päivässä olla täällä kun töissäkin käyn, mutta varmaan se 1-2 tuntia tulee yhteensä helpostikin.
Mutta mitä eroa siinä lopulta on katsotko miehesi kanssa telkkaria vai oletko täällä? Ei siinä nyt telkkua katsoessakaan mitään henkevää keskustelua saa aikaan vai saako?
kuulostaa jo todella riippuvaiselta.