Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Tää raskaus pilaa mun avioliiton!
27.03.2011 |
Mies ei enää kestä. Musta on tullu ihan kamala. Joko tiuskin kaikille tai itken yhtenään alakulosena. Onko odotettavissa muutosta...? Meidän toinen lapsi ja ensimmäinen raskaus ei ollut tällaista ollenkaan.
Kommentit (3)
jotka olivat yli 15 vuotta olleet yhdessä, erosivat nyt raskausaikana, kun vaimo oli kuvailemasi kaltainen. Lapsi oli vielä pitkän yrittämisen tulos ja lopputulos, että perhe hajosi :-(
Kannattaa tehdä yhteinen pelisääntö, että vaikka kuinka kamalaa olisi niin kumpikin yrittää parhaansa ja pysytte raskausajan yhdessä. Sillä tilanne varmasti helpottuu, kun vauva syntyy.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
totta kai raskausaika on rankempaa, kun on jo lapsia
Alue: Aihe vapaa
Raskausaikana hormonit heittelee ja mielialat muuttuu tuon tuosta, ihan normaalia. Ei se raskaus koko ikää kestä. Muistuta miehellesi, että tämä on ohimenevää. Taidat itsekin hormonipöllyissäsi vähän ylireagoida asiaan :)Tsemppiä odotukseen! Itsellä toinen raskaus ihan alussa ja kaikki mielialat laidasta laitaan on jo koettu. Pahoinvointikin on jo alkanut, vaikka esikoiselta tuli vasta myöhemmin. Keskiraskaus on yleensä seesteisempää aikaa, loppuraskaudesta saattaa taas mielialat heitellä enemmän.