Saitko tänään veronpalautusta ja paljonko?
Kommentit (12)
On niin hauskaa kun ihmiset iloitsee siitä, että valtion on pantannut sun rahoja ilman korkoa omilla tileillään ja palauttaa ne nyt. Vaikka ne ois tuottanut paremmin sun omalla tilillä.
~250 euroa. Harmittaa, että tuli arvioitua niin pieleen.
Sain ja paljoko veetäkö sulle moukka kuuluu.
Vierailija kirjoitti:
On niin hauskaa kun ihmiset iloitsee siitä, että valtion on pantannut sun rahoja ilman korkoa omilla tileillään ja palauttaa ne nyt. Vaikka ne ois tuottanut paremmin sun omalla tilillä.
Hyväkorkoiselle säästötilille tai vaikka rahastoihin sijoitettuna ne olisivat tuottaneet paremmin, mutta valtio maksaa paljon enemmän korkoa kuin tavalliselta käyttötililtä saisi. Silti rahan tietoinen lainaaminen valtiolle on typerää, vielä typerämpää on pitää sen palautusta lahjana verottajalta.
En saanu penniäkään: Ulosottomies varasti!!!
Mä maksoin kesällä mätkyt. Joku puolitoista tonnia. Yrittänyt päästä lähelle nollaa usein, mutta kun nostettiin vuokria, niin niistä pääomatuloista tuli hieman mätkyjä.
5700e tipahti tilille viime kuussa. Saihan sillä porscheen öljynvaihdon jotta lapset voi ajella, itse kun olen täällä kanarialla ottamassa aurinkoa. Työtkin saa hoidettua etänä macilla.
Sain jo elokuussa palautukset. Reilu 800 € tuli.