Onko 100 euroa riittävä korvaus jos menettää omaisuutensa?
Venäläiset ovat pettyneitä Putinin valheisiin. Venäläisen Diman mielestä Kremlin tuki kotinsa jättämään joutuneille on olematonta. Uutistoimisto Reutersin mukaan Kreml on määrännyt evakuoimaan raja-alueelta ainakin 200 000 ihmistä.
Työn ja kodin menetyksen vastineeksi he saavat 10 000 ruplaa (noin 100 euroa). Se on pilkantekoa niille, joilta on viety kaikki, sanoo Kurskista paennut Dima.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/ea385ae0-a0d9-4e2d-8714-342c5338ca9…
Putin joutui menemään maan alle. Moskovan lentokentällä räjähdyksiä. Ukrainan dronet iskee jälleen . 🤣😂🤣
ja
Venäjällä ihmiset, erityisesti Kurskissa, raivoissaan Putinille. Ovat pettyneitä ja silmät avautunut. Syyttävät Putinin hallitusta epäpäteväksi, korruption mädättämäksi ja ovat menettäneet uskonsa. Syyttävät suoraan Putinia.
Kommentit (5)
Nyt odotellaan
Odotellaan kun pikku venäläisparat nääntyy tai antautuu 😂
Ei kiirettä mihinkään
3 000 miehen Venäjän prikaati motissa Kurskissa.
Aah hah hah, 3 000 miehen Venäjän prikaati motissa
Olen nähnyt videoita, kuinka venäjän sotilaat ryöstävät ruokaa tuolla motissa omilta kansalaisiltaan 🤢
FSB:n johtaja tukehtui Venäjällä lihanpalaseen. Vastasikohan tämän Moskovan iskun sähläyksestä.
Venäjä voi milloin vaan lopettaa sodan ja lähettää sotilaansa kotiin. Ukrainalaiset on kohta Moskovassa jos eivät ala uskoa.
Ota juntti huntti
Hus HUS nyt siitä
Mene i g o r
Saat kaalin jos kuolet