Listatkaa lomamaita minne ette haluaisi mennä
Mä aloitan:
Tanska, Norja, Ruotsi, Saksa, Belgia, Hollanti monet entiser itäblokin maat.
Kommentit (19)
No, en tiedä onko tämä mikään lomamaa, mutta paskaryssälä. Sinne ei ikinä enää. Hyi.
Koko Latinalainen Amerikka ja Afrikka. Niin vaarallista ettei uskalla mennä.
Kaikki Afrikan maat, jotka ei ole turvallisia
Dubai. Ilmasto- ja ihmisoikeusasiat. Tuntuu, että Dubaista on tullut jotenkin yksinkertaisten ihmisten lomakohde.
Egyptistä saa joka Allahin kerta vatsataudin, kun eivät saatanaț älyä tarjoilla kuumaa kuumana ja kylmää jääkylmänä.
Niilinristeilyllä vältyin faaraon kiroukselta, koska opas oli vuosien ajan takonut tuota muistisääntöä laivan kokeille.
Muuten hieno maa.
Kaikki muut paitsi Suomi. Suomessa olen ollut ja asunut koko ikäni ja muualla en aio käydä.
Turkki ja kreikka, bulgaria ja romania, kaikki muutkin halvat yh-kohteet.
Kaikki muslimimaat ja kaikki Afrikan maat.
Riikassa (ehkä Latviassa yleensäkin) on todella tylyjä ihmisiä. Asiakaspalvelu on olematonta, miehet kävelevät kadulla päin mieluummin kun väistävät edes vähän.
Kaunis kaupunki, rumat ihmiset.
Kaikki maat ja maanosat, joissa poljetaan ihmisoikeuksia ja/tai on vaarallista. Näitähän riittää, esim. Kiina, Intia, Thaimaa, Venäjä, Afganistan, Iran, Etelä-Amerikka, Afrikka,.
Mitäs vikaa esim. Tanskassa ja Norjassa AP?
No joku Bulgaria ja Romania ei kiinnostaa. Turkkiin, Kiinaan ja Dubaihin (ei oo maa, tiedän) en menis ihmisoikeuksien loukkaamisen takia. Israel on samaten nounou ilman sotaakin.