Kalevan kisat?
Miksi ihmeessä noita Kalevan kisoja pidetään/näytetään ja vielä vievät "hyvää" katselu aikaa lauantaina. Yksikään niistä urheilijoista ei kumminkaan pärjää arvokisoissa. Ei niinkuin jaksa. Hirveä hehkutus ja sitten ei mitään🤷
Kommentit (6)
Vierailija kirjoitti:
Eikö ole muuta elämää kuin televisio?
Onko sulla muuta kun vauva.fi sivut?
Koska ne ovat "yleisurheilun" Suomenmestaruuskisat.
Mitä sieltä normaalisti sitten tulee?
Huippu jalkapalloa tulee toiselta kanavalta.
Tuli vain mieleeni, että voikun voitaisiin kloonata kaikille suomalaisurheilijoille tuon Lassi Etelätalon hermot. Taas viimeisellä heitolla ratkaisi. Vain muistaakseni yksi epäonnistuminen hänellä arvokisakarsinnoissa, mikä on vähän.
Ja tämä hemmohan ei siis fyysisesti pysty hirmuheittoihin (enää), on niin pitkä liuta vammoja ja niiden paikkailuja, mutta kuitenkin pystyy pesemään muita, joilla on potentiaalia heittää 86 -90 metriä, heittämällä aina sinne lähelle omaa maksimiaan 84-86 m. Se on sitä kovahermoisuutta.
Eikö ole muuta elämää kuin televisio?