Vitsi sunnuntain ratoksi:
Vanhapari istui aamukahvilla. Pappa luki lehteä ja sanoi: "Se näyttää Mikkosen mammakin kuolleen." Mummo kysyy: "Mihin se kuoli?" "Ei oo pantu" sanoi pappa. "Voiko siihenkin kuolla?" ihmetteli mummo ja jatkoi: "Se taitaa lähtö olla lähellä meikäläiselläkin!"
Kommentit (16)
rekkalastillinen Brungbergin suukkoja (ent. neekerinsuukko) tehtaalta kauppoihin. Kuskina toimi tummaihoinen Muhammed ja apukuskina kaverinsa Jasser.
Keli oli huono ja niin siinä kävi, että Muhammed kokemattomana kuskina kämmäsi ja ajoi kolarin. Kaikki suukot levisivät pitkin tietä ja Muhammed ja Jasser sinkoutuivat suklaamössön joukkoon.
Siinä sitten istuivat onneksi ehjin nahoin mutta hölmistyneinä, kun paikalle osui Kalevi joka epäröimättä hyppäsi keskelle sotkua tallaamaan vimmatun voimalla ehjinä säästyneitä suukkoja nuuskaksi ja huusi hätääntyneenä ohikulkijoita apuun: "Tulkaa nyt saatana joku auttamaan, kaksi niistä on jo kuoriutunut"!!!
rekkalastillinen Brungbergin suukkoja (ent. neekerinsuukko) tehtaalta kauppoihin. Kuskina toimi tummaihoinen Muhammed ja apukuskina kaverinsa Jasser. Keli oli huono ja niin siinä kävi, että Muhammed kokemattomana kuskina kämmäsi ja ajoi kolarin. Kaikki suukot levisivät pitkin tietä ja Muhammed ja Jasser sinkoutuivat suklaamössön joukkoon. Siinä sitten istuivat onneksi ehjin nahoin mutta hölmistyneinä, kun paikalle osui Kalevi joka epäröimättä hyppäsi keskelle sotkua tallaamaan vimmatun voimalla ehjinä säästyneitä suukkoja nuuskaksi ja huusi hätääntyneenä ohikulkijoita apuun: "Tulkaa nyt saatana joku auttamaan, kaksi niistä on jo kuoriutunut"!!!
Poika: "Miksi isi juoksee pellolla"?
Äiti: "Ole hiljaa ja tähtää"!
Hah hah!!
Mummeli valitteli lääkärilleen, että "Kun se aamukakka tulloo aena joka aamu kello kuus!"
Lääkäri vastasi: "No sehän on vain hyvä että suoli toimii noin säännöllisesti."
Mummeli vastasi: "No mutta ku mie herreen vasta seihtemältä!"
t: piiveri
Mummeli valitteli lääkärilleen, että "Kun se aamukakka tulloo aena joka aamu kello kuus!"
Lääkäri vastasi: "No sehän on vain hyvä että suoli toimii noin säännöllisesti."
Mummeli vastasi: "No mutta ku mie herreen vasta seihtemältä!"
t: piiveri
Tää oli hyvä :D
ap
[quote author="Vierailija" time="13.02.2011 klo 13:55"]Vanhapari istui aamukahvilla. Pappa luki lehteä ja sanoi: "Se näyttää Mikkosen mammakin kuolleen." Mummo kysyy: "Mihin se kuoli?" "Ei oo pantu" sanoi pappa. "Voiko siihenkin kuolla?" ihmetteli mummo ja jatkoi: "Se taitaa lähtö olla lähellä meikäläiselläkin!"
[/quote]
Vanha, suurperheellinen, harras uskovainen saarnasmies oli saanut vieraakseen paikallislehden toimittajan 90 vuotis syntymäpäivänsä kunniaksi. Toimittaja siinä kyseli, että mitkäs ne ovat olleet ne pitkän elämän mainittavimmat ilot? Tähän vanhus vastasi: Virsikirja ja vittu, mutta molemmat on lapset repineet riekaleiksi.
Mitä eroa on eroottisella ja perverssillä seksillä?
Jos käytät höyhentä, se on eroottista, mutta jos käytät koko kanaa, se on perverssiä.
Mitä yhteistä on soijalla ja hieromasauvalla?
Kumpaakin käytetään lihan korvikkeena.
Hahaha, olipa tosiaa hauska vitsi, en oo vuosiin kuullut paskempaaa :DD