Rehellisesti: Milloin mies on viimeksi tarjonnut sinulle juoman baarissa?
Minulle 2 vuotta 1kk sitten. En usein baareissa käy, mutta sen jälkeen ei ole tarjottu mitään missään. Olen 28v.
Kommentit (25)
Vierailija kirjoitti:
Siis tänään miehen kanssa oltiin baarissa ja mies tarjosi.
Nii oli siis sinun seuralainen? Vai aviomies?
En kyllä muista. Varmaan joskus 25v sitten kun nyk. aviomiehen kanssa oltiin vielä tutustumisasteella.
Noin kolme vuotta sitten. Käyn baarissa harvoin.
Viime kesänä ja nyt tämä mies on kuollut. Kuoli 71-vuotiaana. Harmin paikka. Oli antelias muutenkin.
Rehellisesti: ei koskaan. Ei ole kyllä kukaan naisoletettukaan.
Yli 10 vuotta sitten. Lopetin baareissa istuskelun niihin aikoihin.
Kuun alussa kaveri tarjos oluet kun käytiin tallinnassa.
1,5 vuotta sitten, kaveri minulle. Käytiin hetki jutteleen ja päivittään kuulumiset.
N55
Lopetettiin baarissa käyminen 15 vuotta sitten. Nyt piiiiitkästä aikaa käytiin viime viikolla bilardisalilla. Mieheni joi pari olutta ja tarjosi minulle kaakaon ja tuopin vettä.
En tarjoa naisille baareissa, ottakoon omat juomansa.
Kaveri tarjos pari kuukautta sitten.
m34
En ota vastaan tarjottuja juomia.
Ei varmaan 17 vuoteen. Lopetin baareilun ja juomisen silloin.
Käyn baarissa monta kertaa viikossa ja rahaa ei juurikaan ole, joten lokitan juomat miehiltä. Äippä46
Viime kuussa viimeksi yritti tarjota, mutta kieltäydyin.
Kavereillehan voi aina tarjota, sukupuolesta riippumatta. Mutta tuntemattomille ei ole mitään syytä tarjota.
Ei ole varmaan koskaan tarjonnut mies baarissa.
Eikä naisetkaan.
N41
Olisiko ollut vuonna 1998, kun joku tuputti sinistä enkeliä minulle? En ole käynyt sen jälkeen baareissa, en tosin ennen sitäkään kuin pari kertaa.
En muista muuta kertaa kun kerran nuoruudessani kun olin 22 vee... voi olla että joku on joskus tarjonnut mutta en yhtään muista. Yleensä maksan itse koska koen että nämä miehet jotka nyt tarjoaisivat tekevät sitä jollakin taka-ajatuksella. Kun itse maksan niin ei ole mitään velvotteita.... Voi olla että noihin samoihin aikoihin toinenkin tuttuni tarjosi. Voi olla että serkkuni kun asuttiin samalla alueella ja törmättiin baarissa. Tämän kirjoittaja on jo eläkeläinen.
Siis tänään miehen kanssa oltiin baarissa ja mies tarjosi.