Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Hygieniakysymys tämäkin

Vierailija
19.05.2024 |

Hotelleissa ihmiset nukkuvat peittojen alla ja patjoilla, joissa on joku muu ennen häntä nukkunut. Lakanat toki vaihdetaan.

Mutta sitten ei kuitenkaan ole mahdollista saada makuupusseja lainaan ulkona nukkumiseen... Makuupussin suhteen on kyse hygieniaseikasta, vaikka makuupusseihinkin on mahdollista laittaa sellainen makuupussilakana.

 

No, mun pitäs nyt sitten varmaankin hankkia makuupussi kaupasta, kun aattelin, että voisin lähteä jonnekin parin päivän retkelle. Mutta sen makuupussin pitäs sitte olla riittävän lämmin, että yöllä tarkenee... heinäkuussakin yö voi olla aika vilakka. Että rahathan siinä taas menee hukkaan, jos se pussi ei pidäkään kylmää ulkopuolella... Untuvapussia en sentään edes harkitse... kun kerran satunnaista retkeilyä vaan harrastetaan.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla