Kai saan olla ärsyttävä?
Jos mies on koko aamun yhtä vittunaamaa, marisee ja vinkuu kaikesta, niin miks mun pitäis olla sille aurinkoinen?
Se siis valitti myös siitä, että jos hänellä on huono päivä, niin miks minunkin pitää alkaa ikäväksi?
Joo, oon vähän ikävä. Lisäksi saattaa kaivella se, että viikolla oli meidän vuosipäivä, ja mies väitti kiven kovaa, että se on tämä viikonloppu, kun silloinkin oli viikonloppu kun tavattiin. Mä odottaisin vuosipäivänä, jos se nyt kerta tänään on, edes hitusen ystävällisyyttä ja mun ravintolassasyömisehdotukseeni muuta kuin mulkaisun ja irvistyksen.
Haistakoon vitun.
Kommentit (3)
Voi jee, kaikkea sitä pitää muistaa...
Kyllä minuakin sapettaa, että jos olen pahalla tuulella, mieskin alkaa ärisemään: KOSKAAN ei 15 vuoden aikana ole tehnyt sitä, että tulisi vastaan piristäen, hyväntuulisena. Siis: minä ja vain minä vastaan talon ilmapiiristä? Kiva.
Ollut muutamina muina vuosina ollut se merkityksellinen hetki, jota joskus jopa kaksin juhlistettu. Hääpäivää ja kihlajaispäivää ei kylläkään vietetä eikä muistella.
Voi jee, kaikkea sitä pitää muistaa... Kyllä minuakin sapettaa, että jos olen pahalla tuulella, mieskin alkaa ärisemään: KOSKAAN ei 15 vuoden aikana ole tehnyt sitä, että tulisi vastaan piristäen, hyväntuulisena. Siis: minä ja vain minä vastaan talon ilmapiiristä? Kiva.
Äläkä ole ärsyttävä. Ole kuin mies olisi ilmaa.