Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi näin miesten kanssa?

Vierailija
27.01.2011 |

Olisko kellään vastausta pientä naisenmieltäni askarruttavaan kysymykseen? Olen todellinen seinäruusu. Juuri kukaan ei koskaan yritä juttusille, hae tanssimaan tai muuten kiinnitä huomiota. Kaverit viedään aina vierestä. Minuun eivät tarraudu edes loppuillan epätoivoiset (onneksi)!

Kuitenkin joskus on yhtäkkiä sellainen ilta kun joku minut huomaa ja yleensä se on vielä sellainen oikein mukava tapaus, johon saattais jopa iskeä kiinni, jos ei olisi varattu. Ja kun kerran tulee viereen, ei meinaa siitä lähteä mihinkään. Pitää ihan hätistellä ja joku on joskus alkanut ihan puhelinterroristiksi (mikä naimisissa olevalle oli aika kiusallista).

Mikä ihmeen ilmiö tämä on? Onko "minun tyyppisiäni" miehiä vain niin vähän, että niitä osuu kohdalle ehkä kerran vuoteen?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
27.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja miksi annat puhelinnumerosi?



En ymmärtänyt aloitusta oikein mitenkäänpäin..

Vierailija
2/3 |
27.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla taitaa tänään olla vähän huono ulosanti. Omiin silmiinkään ei teksti näyttänyt kovin helposti ymmärrettävältä.



Kysymys tiivistettynä oli, että miksi yleensä ei kelpaa, mutta silloin harvoin kun kelpaa, tuntuu mies olevan ihan pääsemättömissä? Kuulostaa varmaan ihan hölmöltä sellaisesta, joka on tottunut huomioon ja ihailuun...



En antanut numeroa, sai sen muuta kautta.



ap.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kauniit ja viehättävät ihmiset saavat paljon huomiota, baareissä nyt pääosin sellaista pintapuolista, ei tarkoita että heistä kiinnostuttaisiin tosissaan. Sitten jotkut tykästyvät ihan oikeastikin, kunnolla.



"taviksen" näköisiin ei niinkään kiinnitetä huomiota, mutta varmasti olet mukava ja hyvää seuraa, eli kun joku sitten kuitenkin tulee juttusille, niin huomaa sinut hyväksi tyypiksi eikä luovutakaan niin helpolla.



Näin minä asian järkeilisin. Itse kyllä tulen huomatuksi ja saan iskuyrityksiä. Usein siis hyvin pintapuolisia, tyypit ovat kiinnostuneet lähinnä ulkonäöstäni ja olen varmaankin helposti lähestyttävä. Joskus sitten joku ihastuu ihan todella.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi neljä