Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Kun väkivallan uhrista tuleekin syyllistetty ja vielä muka rikoksentekijä - huh, huh? Väkivaltarikoksen kieltäminen 'oikeuslaitoksen avulla'
23.04.2024 |
Kun väkivallan uhrista tuleekin syyllistetty ja vielä muka rikoksentekijä - huh, huh? Väkivaltarikoksen kieltäminen 'oikeuslaitoksen avulla' - siis jotain täysin käsittämätöntä paskaa!!!??? Kuinka voi väkivallan tekijä kieltää tehneensä jotain mitä on tehnyt ja pilannut toisen ja oman elämänsä? Ihan kuin kieltäisi että Holocaust ei koskaan tapahtunut? Pimeetä ja sairasta! Tiedätkö jonkun tapauksen?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Kun jokin aika oli kulunut niin pyysin oikeuslaitosta lähettämään minulle kaikki asioitamme koskevat asiakirjat... HEILLÄ EI OLLUT MITÄÄN VAAN KAIKKI OLI MUKA VAAN PANTU 'ROSKIIN'... eivätkö ne kuulu johonkin ARKISTOON... oli kyllä jo tietokoneaika, korput ja kaikki... Ihmettelen vieläkin että miten tämmönenkin on mahdollista. Mikä ihmeen oikeuslaitos tässä maassa parisuhdeväkivaltatapauksissa?