Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

G: suostuisitko hoitamaan / vahtimaan / opettamaan

Vierailija
25.01.2011 |

toisten lapsia ilman rahallista palkkaa? Pelkästään siitä syystä, että pidät lapsista / haluat auttaa lapsia?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
25.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen oikeastaan aika surullinen, että kukaan lapseni kavereista ei tarvitse kesäisin muutamaksi päiväksi päivähoitoa, kun kuitenkin olen kotona. Täytyy yrittää taas tuputtaa. En siis todellakaan koko kesäksi mutta viikoksi esim. No, lapsen serkut tulevatkin ensi kesänä sitten hoitoon varmaan ainakin viikoksi ellei kahdeksi. :)



En nyt ole mikään kaikkien lasten ylin ystävä, mutta sellainen arkiauttaminen olisi ihan ok ja kivaakin.

Vierailija
2/2 |
25.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Enkä pystykään, sillä käyn kolmivuorotöissä.



Mutta tottakai ystävysten ja sisarusten kesken lapset on satunnaisesti vahdittavana. Ja silloin tarkistan läksyt ja kai siihen sisältyy opettamistakin silloin =) Joskus olen kirjojakin päällystänyt eka koulupäivänä, kun se on niin kivaa.



No en ole ikinä tietenkään tuommoisista tilanteista saanut palkkaa. Enkä ottaisi vastaan rahaa vaikka jonkun päähän pälkähtäisi sitä tarjota.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä kolme