Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En voi erota miehestäni koska

Vierailija
22.08.2008 |

minusta on epäreilua erottaa lapset isästä, vaikka toki he saisivat tavata isäänsäkkin eron jälkeen mutta tuntuis pahalta. Meidän suhde on kun olttais vaan kämmpikksiä, seksiä saan mutta kaikki muu puuttuu :(

Olen masentunut kun joudun lapsetkin hoitamaan suurimmaksi osaksi yksin ja mies juoksee kavereiden luona pelaamassa ja nautimassa virvokkeita.

Olen yrittänyt puhua asiasta mutta ei mene kuuleville korville :(

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
22.08.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Et halua erottaa lapsia isästään, mutta samalla kuitenkin kerrot miehen juoksevan kavereiden kanssa kun sinä hoidat lapsia!?



Muuttuisiko lasten arki paljonkaan vaikka isänsä muuttaisi pois?

Vierailija
2/6 |
22.08.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt vaan otat aikasi lähde liikkeelle ja mene tapaamaan kavereita. Tehkää jotain yhdessä. Alkakaa olla muutakin kuin kämppiksiä. Suhteessa on välillä taantumia, mutta kateus vie kalatkin vedestä, miksipä ei parisuhteestakin. Töihin menokin voisi tuoda piristystä elämääsi jos kotiäiti olet, kuten oletan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
22.08.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehelle voi keskustelun sijaan tehdä selväksi ettei moinen meno vetele. Pyytämisen sijaan vaatia tiettyjä asioita. Hyvin perustellen tietenkin.

Ja kärsivällisyyttä ämpärikaupalla, kannattaa antaa aikaa miehellekin tajuta asiat. Se ON lasten etu, ja sinunkin jos saatte liiton toimimaan.



Jos vuosien saatossa ei asiat parane, joudut miettimään tilanteen uudestaan.

Vierailija
4/6 |
22.08.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

enempi on haittaa onnettomasta liitosta kuin erosta

Vierailija
5/6 |
22.08.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

siirtyvät helposti lapseen ja haittaavat heidän elämäänsä aikuisena. Onneton, melankolinen äiti on paljon suurempi onnettomuus kuin avioero. Jos sinä et ota vastuuta ongelmastasi, se siirtyy lastesi ongelmaksi ja he selvittävät sitä vielä aikuisena.

Ja tiedän mistä puhun.

Vierailija
6/6 |
22.08.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin isäkin joutuisi samalla olemaan enemmän lastensa kanssa eikä vieraantuisi heistä kokonaan.

ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän yksi