Miten toi Bidenin, 81 v, presidenttiehdokkuus voi olla mahdollista?
En voi ymmärtää. Voiko joku selittää. Miten hän haluaa vieläkin jatkaa presidenttinä, ja miten demokraatit/amerikkalaiset voivat ajatella, että hän olisi vielä hyvä ja turvallinen valinta presidentiksi?
Kommentit (15)
Pitäisi olla yläraja tolle viralle
Se on ns hyödyllinen diootti niille ihmisille ketkä oikeasti johtaa jenkkejä
En voi ymmärtää. 332 miljoonan asukkaan maasta ei löydy pikkaisen nuorempaa ehdokasta demokraateille jo tilalle. Onko niin tyhmiä ihmisiä muka koko maa täynnä, en jaksa uskoa.
No, esimerkiksi Italian ja Irlannin presidentit ovat 82-vuotiaita. Mutta kummankaan viranhoidossa ei ole havaittu samanlaisia ongelmia kuin Bidenilla, joka vaikuttaa erittäin epävarmalta, huonomuistiselta ja huonokuntoiselta.
Eiköhän se suurempi kysymys ole, miten sen Trumpin ehdokkuus voisi olla mahdollista!
Toki olisi kyllä hyvä, jos demokraatit löytäisi Bidenille korvaajan. Michelle Obaman voisivat laittaa peliin!
Maailman 10 vanhinta valtion päämiestä tällä hetkellä:
Tuon ikäisenä Kekkonen kammettiin vallasta.
Tai Trump, on vaan 4 vuotta nuorempi mutta muuten paljon hullumpi.
Maalla on semmoinen presidentti kuin maa ansaitsee?
Kyllä siellä taitaa olla useimmat senaatissakin siinä iässä, että avustajan täytyy välillä käydä tarkistamassa pulssi. Vanhusvalta.
Miten Trump olisi parempi 77 vuotiaana (kesäkuussa 78)? Nuorempi vain 3,5 vuotta!
Paikallisessa perustuslaissa ikäsyrjintää esiintyy vain nuoria kohtaan, joten korkea ikä ei ole tekninen este ehdokkuudelle.
Ei ehkä ole myöskään mitenkään selvää, miksi korkea ikä olisi välttämättä käytännön este virassa pärjäämiselle. En tiedä, miksi hän haluaa jatkaa presidenttinä.
Minusta hän on huomattavasti turvallisempi valinta kuin eräs vastaehdokkaana toimiva höyryäjä.
USAssa poliittiset virat on yleisesti hyvin iäkkäillä henkilöillä.Siihen on vaikea puuttua.
Vierailija kirjoitti:
Miten Trump olisi parempi 77 vuotiaana (kesäkuussa 78)? Nuorempi vain 3,5 vuotta!
Eivät Trumpin kannattajat varmaan edes tiedä minkäikäinen se on, riittää että näyttää nuoremmalta niin luulevatkin niin.
Ajokortti otettu papalta pois mutta Presidentti työtehtävät sujuu!!?!
kyllä joku ikäraja täytyisi olla..,.huh huh