Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Paniikki, auttakaa mua! Check-in online ongelmana..

Vierailija
15.12.2010 |

siis olen varannut easy jetiltä lennot ja nyt menin tekemään check-in:ä..

En kuitenkaan löydä nyt mistään varaustani, vaikka kirjauduin sisään ja olen kuitenkin maksanutkin matkan jo!

Uskomatonta. Myös hotelli on varattu!

Tossa lukee, että kentälle pitää ottaa mukaan tulostettu kopio emailista, jolla on varmistettu varaus..



"We’re a ticketless airline - it’s one way that helps keep our fares so low. We’ll confirm everything to you via email. So all you need to do is remember your booking reference or print out your confirmation email and bring it to the airport along with a passport for international flights or other valid form of photographic ID for internal flights."



Mut mulla ei ole mitään sellaista emailia...



Mut mikä sit on booking reference? ..joka pitäisi muistaa?



auttakaa tyhmää..

Helvetti, että ärsyttää. Jotain mä olen kuitenkin maksanut!

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
15.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

en tosiaan ole saanut MITÄÄN sähköpostia kyseiseltä firmalta, mutta luottokortilta summa on veloitettu, lasku on tullut kotiin ja olen sen maksanut...



olen niin surkea puhumaan englantia, että en tiedä miten soittaisin asiakaspalveluun.....



paniikki

Vierailija
2/7 |
15.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mulla vähän samanlainen ongelma, mutta Ryanairilla. Varasin lennot 13-16.2. Marraskuun alussa, mutta sähköpostiin ei tullut mitään varmistusta.



Nyt kävin katsomassa kuitenkin Ryanairin sivuilta ja siellä on kätevä toiminto, jossa voi katsoa varaustaan. Valitsin kohdan, jossa pääsen katselemaan varaustani antamalla lähtöpäivämäärän, sähköpostini ja lähtöpaikkakuntani.



Onneksi varaukseni löytyi. Jostain syystä siitä ei vain ole tullut ilmoitusta sähköpostiini. Tuolta kaikki tiedot kuitenkin löytyivät. Online check in:iä en vielä tehnyt, kun matkaan on vielä paljon aikaa.



Ota yhteyttä easy Jetiin mahdollisimman pian!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
15.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

on kans sellainen mistä pääsee tarkistamaan omat varaukset, mutta sieltäkään ei mitään löytynyt.



nyt vaan ihmettelen että mitä sitten olen maksanut!

Vierailija
4/7 |
15.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

maksanut? Noi lentovaraukset näkyy katevarauksena tilillä jonkun aikaa, kun varausta on yritetty tehdä, vaikka ei meniskään läpi. Jonkun ajan kuluttua katevarus poistuu, jos varaus ei mene läpi. Monet luulee maksaneensa, vaikka kyseessä on ollut vain katevaraus.

Vierailija
5/7 |
15.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

jonka maksoin.

En ole ostanut tuolla kortilla aiemmin mitään, joten luotto oli kokonaan käytettävissä ja sitten tuli lasku.

Juuri samalle summalle ja siinä luki Easy Jet.

Eikai luottoyhtiö lähetä laskua jos se olisi ollut vain varaus? Vai lähettääkö?

Vierailija
6/7 |
15.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet maksanut matkan, mutta et ole saanut siitä mitään tositetta? Mistä sitten tiedät, että olet tosiaan maksanut ja että sulla on lippu? Onko raha mennyt tililtäsi?



En ole itse koskaan käyttänyt EasyJetiä, mutta aina kun olen ostanut lentoliput netistä, olen saanut muutamien minuuttien sisällä sähköpostin, jossa on tuo varausnumero ja kerrotaan, mistä minne ja milloin matkustan. Siis olen saanut sähköisen lipun. Jos sulla ei ole mitään tuollaista, sanoisin, ettet ole lähdössä minnekään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
15.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis varauksen jälkeen et ole saanut MITÄÄN sähköpostin ko firmalta??



Mulle ainakin AINA tulee viestejä, joissa kaikissa mainittu tuo varausnumero jo otsikossa esim. Your booking EH99X5H



Jos et tosiaan ole mitään saanut, niin tuskin olet varannut mitään...? Katso maksutiedoista, sielläkin varmasti on varausnumero ja soita asiakaspalveluun!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kaksi neljä