Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kaupasta jotain jyrsittävää syötävää, mitä otat?

Vierailija
03.02.2024 |

Suht terveellistä. Koirille ja kissoille on kaikenlaisia sticksejä, puruluita, lihasticksejä yms. Miksi ihmisille ei ole kuin näkkileipää? Oletko löytänyt jotain sopivaa purtavaa marketista tai lähikaupasta. Taitaa paikat irrota.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
03.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ruissipsit

Vierailija
2/3 |
03.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ruissipsit

Niissä on usein natriumglutamaattia kuten sipseissä. Kaikille se ei siis käy. Ja jos syö muutenkin ruispaloja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
03.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos haluan napostella jotain aavistuksen terveellisempää, niin yleensä ihan porkkanaa, paprikaa ja vaikka kurkkua tangoiksi leikattuna, hummuksen kanssa. Tai sitten viinirypäleitä, omenaa ym. hedelmiä. 

Jotkut nakertelee noita kuivalihalastuja (beef jerky, löytyy muuten vegeversioitakin nykyään), mutta en tiedä niiden terveellisyydestä, miellän enemmän retkiruuiksi pidemmälle vaellukselle kun miksikään herkuttelujutuksi. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi yhdeksän