Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

ensin päivitellään torkkupeittoihin käytettyä rahaa ja sitten ollaan fiiliksissä linnan juhlista

Vierailija
06.12.2010 |

ehkä pieni ristiriita?



montakohan kertaa linnan juhliin menee torkkupeittoihin käytetty rahamäärä???

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
06.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joskus voisi olla juhlat joihin kutsuttaisiin pelkästään sotiemme veteraaneja. Minusta on väärin, että siellä on kansanedustajat vuodesta toiseen. Pukujuhla, ei sillä ole muuta tekemistä enää itsenäisyyden kanssa kuin se, että niitä vietetään itsenäisyyspäivänä.

Vierailija
2/4 |
06.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ihmetyttää että ensin haukutaan torkkupeitto ostoa ja sitten ollaan innoissaan linnan juhlista



mielestäni molemmissa käytetään rahaa typerästi.



torkkupeitot olivat ihan turha ostos.



Itsenäisyys on juhlimisen arvoinen asia, mutta sitä voisi juhlia muullakin tavalla. esim juuri niin, että vain veteraanit linnan juhliin ja loput rahat köyhille. vaikka köyhille glögiä ja pipareita!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja ihmettelen myös miksi juhlitaan itsenäisyyttä?? eihän Suomi ole enää itsenäinen, suomi on myyty euroopalle. olemme osa euroopan unionia emme itsenäinen suomi. ei meillä ole enää omaa valuttaa tai ihka omaa päätösvätää mistään oikeastaan.



On todella upeaa, kun veteraanit ( mm oma isäni) aikoinaan taisteli meille itsenäisyyden, olis kurjaa olla venäläinen, mutta miksi ihmeessä me luovutimme itsenäisyytemme euroopalle???



Veteraani päivä pitäisi olla eikä mikään itsenäisyyspäivä, ellei sitten suomi eroa eu:sta ja palaaa takaisin itsenäiseksi suomeksi.

Vierailija
4/4 |
06.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

En aio seurata. Lähden vaikka lenkille.



3

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä yhdeksän