Kreeta? Katselin Youtuben streenviewstä niin näyttää aika ankealta... Mutta on silti suosittu kohde vai??
Kommentit (7)
Ehdottomasti kannattaa mennä. Hienot hiekkarannat, ruoka, ihmiset, kulttuuri. Olen ollut useamman kerran ja meinaan mennä taas kesällä.
Hyvä matkakohde, kreikkalaista ruokaa, hyvät hotellit, hiekkarantoja, voi kiertää koko saaren ympäri, vuokra-autolla.
Mukava paikka lomailla, semminen luottokohde, jossa voi aina käädyt lomailemassa, jos muuta paikkaa ei keksi. Paras lomailuaika keväästä syksyyn.
Suosittelen. Karusta luonnosta huolimatta kiva paikka.
Ei kyllä mikään maailman kaunein kohde, karu on hyvä termi. Itse suosittelen mielummin vaikka Kroatiaa, vaikka ihan kiva kohde kreikkakin on.
Kreeta on iso saari ja sieltä löytyy hyvin erilaisia kohteita. Pieniä, aitoja kyliä, turustikeskittymiä, isoja, vanhoja kaupunkeja, luksuslomakyliä, karua luontoa, vuoristoa, merta, rantoja, historiaa. Välimeren saari, joka elää omaa elämäänsä, mutta missä turismi on iso elinkeino. Matkustajan asenne ratkaisee paljoa, riippuu mitä mistäkin haet ja mistä nautit. Harva paikka maailmassa on vain ankea tai pelkästään kaunis.
Siellä on paljon hotelleja, joten sinne mennään.