Taiwanin itsenäistymisaikeet johtaisivat ankaraan rangaistukseen.
https://yle.fi/a/74-20008814/64-3-203098
Jenkkien ja Kiinan välit kiristyvät entisestään. Kiinan on aika ottaa Taiwanilta luulot pois ja iskeä kovaa ja voimalla niin loppuu ne itsenäisyyshaihattelut. Maailman sirumarkkinat tulevat romahtamaan kun Kiina ottaa Taiwanin tuotannon haltuunsa.
Kiina on Ukrainan sodassa Venäjän puolella ja toimittaa sille valtavia määriä tykistönammuksia sekä ohjuksia Pohjois-Korean kautta. P-Koreasta ei lähde ammustakaan ilman Kiinan hyväksyntää. Tämän lisäksi Kiina avustaa rahallisesti tukien Venäjän pankkeja sekä lähettää kaksioiskäyttötuotteita Venäjälle. Kiina myös vie autojaan Venäjän markkinoille. Ainoana oikeana suurvaltana Kiina myös on ainut maa, joka voisi painostaa Venäjää rauhaan, mutta se ei tee niin. Länsi onkin anellut Kiinalta, että painostaisi Venäjää.
Samalla Kiina lisää koko ajan EUn riippuvuutta itsestään. Kiinan sisämarkkinat ovat tuplasti EU:ta isommat eli Kiina ei tarvitse EUta, mutta EU tarvitsee Kiinaa. Ilman Kiinaa Eurooppa romahtaa totaalisesti. Eurooppa myös joutuu tukemaan välillisesti Venäjää koko ajan ostamalla Kiinasta Venäjän energialla valmistettuja tuotteita. Jokaisesta Kiinatuotteesta menee osa Venäjän sotakassaan.
Myös jenkkien jättifirmat jatkavat toimintaansa Venäjällä entiseen tapaan. PepsiCo, Subway, Mars, Bacardi, Burger King jne jatkavat Venäjällä ja Pepsicon sipsejä on löytynyt jopa venäläisten sotilaiden muona-annoksista:D Erikoisoperaation ruuat ovat sponsored by USA:D
Jenkit eivät lähde mukaan mihinkään pakotteisiin, joista olisi heille itselleen taloudellista haittaa, se sysätään hönön Euroopan tehtäväksi ja näin ollen USA hyötyy siitäkin kun Eurooppa heikkenee taloudellisesti. Jenkit myös käskivät Ukrainan terroristien räjäyttää NS1 putken varmistuakseen, että Eurooppa joutuu ostamaan törkyhintaista kaasua jenkeistä aivan kuten Biden oli uhannutkin.
Ukrainan miestappiot ovat valtavat, puoli miljoonaa. Silti jenkeiltä ei ole kuulunut sanaakaan, että kuolleita ukrainalaisia olisi liikaa, sen sijaan aseita yritetään höyrytä sinne lisää ja lisää sodan jatkamiseksi. Tässä sen näkee, että jenkit eivät piittaa pätkääkään ukrainalaisten hengistä kunhan Venäjää heikennetään, siksi ne antavat sen Zelenskin mellastaa siellä ja syöttää kansalaisiaan lihamyllyyn. Jos kuolleet olisivat jenkkejä niin neuvottelupöytään olisi menty jo ennen sataa tuhatta kuollutta.
Jokainen voi tykönään miettiä kuinka monta perheenjäsentäsi juuri sinä olisit valmis tapattamaan turhassa yrityksessä saada vallattuja alueita takaisin jos Venäjä miehittäisi osaa Suomesta vai olisiko rauhanneuvottelut sittenkin mieluisampi vaihtoehto?