Mitä tapahtui pikkujouluissa?
Moni varmaan on viettänyt viime perjantaina pikkujouluja. Kertokaas juoruja, mitä kaikkea niissä tapahtuikaan? Teitkö itse jotain, mikä nyt maanantain korvilla kaduttaa?
Kommentit (19)
Päädyin pussailemaan työkaverin kanssa
Työkaverin kanssa ei viitsi mitään säätää koska ei se kuitenkaan halua siitä vakavaa suhdetta jaa sit on ihan noloa siellä töissä vältellä sitä.
Lettu-Leena, joka töissä aina on niin hiljainen,
tulopaukun jälkeen pöydän päällä alkoi Zorbaksen.
Näytti ikioman minkin.
Väärään kurkkuun veti drinkin
kauppaneuvos Kiiskinen. Mä vinkin Marjatalta sain.
Firman pikkujouluun saatu ei me yhtään kapakkaa
koska joka paikan meidän jengi aina tuhoaa.
Juhlat käytiin toimistossa,
Jaska nukkui komerossa.
Vietti omat festit paitsiossa koko lauantain.
Minä pyörin myös nenä voissa.
Nyt poissa mä pysyn töistä viikon ainakin.
Arkistossa alkoi ryhmäseksi ennen yhdeksää,
kamreerilta meni nilkka sijoiltaan ja aukes pää.
Konttoristi Kekarainen huusi: Tässä vasta nainen!
Sylipainiin loma-apulainen kun sen kanssa löi.
Keskusneito Leivo Lavikainen, itse siveys
koko alkuillan sössötteli: Hys. ja Hys. ja Hys.
Firman playboy Tukku-Tuomas senkin ennen pitkää huomas,
sanoi: Revi Leivo liiviin juomas. Tulppaanin se söi.
Minä pyörin myös nenä voissa.
Nyt poissa mä pysyn töistä viikon ainakin.
Kassa-Kaisa alkoi olla ihan vaimon näköinen
Minä suutelin ja siitä syystä työhön palaa en.
Puhuin hieman ruotsiakin, revin joltakulta takin,
kauppaneuvos Kiiskiseltä nakin lautaselta vein.
Ne on maanantaina joka tyyppi työssä siellä taas.
Koskaan sinne en mä mene, juhlat imageni kaas.
Tullut ei kuin sanomista pikkujoulu pikkuisista
Niillähän on kokonainen lista siitä mitä tein.
Minä pyörin myös nenä voissa.
Nyt poissa mä pysyn töistä viikon ainakin.
Laulettiin tip tap ja syötiin piparia.
Olen näköjään aloittanut nousujohteisen uran hiphop-tanssin parissa. Olin jopa ostanut asiaankuuluvat housut ja kengätkin 🙄
Puristin toim.johtajaa perseestä...ei uhannut lopputilillä vaan kutsui jatkoille. Siellä "pelasimme" kimbleä.
Miksi vain perjantaisin olisi pikkujouluja? Oman työpaikan pikkujoulu oli eilen eli lauantaina. Mä en ollut koska olen kipeänä. Ihan asiallista touhua eikä mitään sutinoita tms. koska kaikki pomoa lukuunottamatta ovat naisia. Suurin osa perheellisiä ja varattuja naisia. Yhteinen osuus on ruokailu ja siitä sitten osa jatkaa baariin. Näin joka vuosi.
Meillä vasta tulossa pikkujoulut. Bileet kaupungin ykköshotellissa, firma kustantaa juomat ja ruokailun.
Minä en koskaan käy noissa tyhjänpäiväisyyksissä, mutta kuuntelen aina töissä salaa nurkan takana mehevimpiä juoruja pellejen töppäilyistä. Hyvää viihdettä, khihi!
Vierailija kirjoitti:
Päädyin pussailemaan työkaverin kanssa
Ei kerta homoksi tee.
Naitiin varastoäijien kesken koko yö. Rami nieli kaikilta lastit moneen kertaan.
Mies tuli pikkujouluista jo puolenyön jälkeen. Oli ollut kuulemma ihan kivaa, muttei jaksanut enempää.
Vierailija kirjoitti:
Mies tuli pikkujouluista jo puolenyön jälkeen. Oli ollut kuulemma ihan kivaa, muttei jaksanut enempää.
Melkein säikähdin aikaista kotiintuloa. Pelkäsin, että jotain on sattunut.
Vierailija kirjoitti:
Laulettiin tip tap ja syötiin piparia.
Kenen piparia itse pääsit syömään?
Ravintola oli varattu firmalle ja syötiin ja juotiin. Olen huomannut miten ihmiset alkaa muuttumaan, kun ikää tulee lisää. Olen ollut 17 vuotta samassa paikassa töissä ja moni muukin ja moni ollut pitempään. Aina vaan se humalahakuisuus vähenee. Moneen vuoteen ei ole ollut kenelläkään örveltämistä. Nyt ihmiset joi sen 2-3 lasia viiniä ja drinkki ja ruoat. Ennen puoltayötä alkoi porukka lähtemään koteihinsa. Itse lähdin 23 aikoihin. Miehellä oli samaan aikaa omat pikkujoulut ja treffattiin sitten asemalla. Mies sanoi siinä, että ennen me oltais nyt menty vielä tonne baareihin ja nyt me ollaan menossa suoraan kotiin. Mies oli juonut 2 olutta ja syönyt vain. Ei hänellekään enää maistu.
Minusta oli noloa minun työpaikalla yks nainen pyysi että saisi tulla luokseni. Seksi sillä oli mielessä ja kun kieltäydyin niin se meni yhden toisen miehen luokse selvästi vonkaamaan. Naiset on niin noloja humalassa.