Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Meneekö aina tasan nopeus kilpajuoksussa? Onko helpompaa juosta karkuun vai ottaa kiinni? Esim. Kuvitteellinen ryöstötilanne tai yritys..

Vierailija
11.11.2023 |

Onko karkuun juokseminen helpompaa? Itse ainakin koen niin. Kiinni saaminen on aina vaikeampaa.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
11.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos on tosi kyseessä eikä leikki, karkuun juostessa on enemmän adrenaliinia, joten saman ihmisen pitäisi karkuun juostessa olla nopeampi kuin jos yrittää juosta jotakuta kiinni.

Vierailija
2/4 |
11.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiinni saaminen on luultavasti helpompaa koska este tulee todennäköisesti ensimmäisenä pakenijan eteen. Paitsi elokuvissa, jossa juna tulee sopivasti väliin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
11.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riippuu kunnosta ja adrenaliinista. Juoksetko hullua karkuun vai yritätkö saada itsensäpaljastajan kiinni. Vähän se toiminta myös motivoi kuinka lujaa mennään. Vai onko ihan sama pääseekö karkuun vai ihan sama saako kiinni. 

Vierailija
4/4 |
11.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siinä on monta muuttujaa. Jos joutuu kantamaan 10kg kassia vs ei ylimääräistä painoa niin kyllähän se tulokseen vaikuttaa, oli kummassa osassa tahansa. Tai esim. korkkarit vs lenkkarit.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi kahdeksan