Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Ottaisitko vastaan miehen uudelta naisystävältä
01.12.2010 |
Käytettyjä vaatteita? Siis kaverini (20v.) isä jätti perheensä ja muutti uuden naisen kanssa asumaan. Ja tämä nainen antaa silloin tällöin ison kassillisen vaatteita. Siis todella siistejä ja ajattomia merkkivaatteita. Hän on jonkin sortin vaatefriikki. Kaveri ottaa eleen loukkauksena. En kehtaa sanoa että ottaisi ne vaatteet ja antaisi vaikka mulle koska osa niistä on tosi kivoja..Mitä mieltä olette?
Kommentit (2)
sanoo vaan reilusti kaverille että jos sulle ei kelpaa niin voit ottaa. Tuskin sillä naisella on mitään taka-ajatuksia antamisen suhteen. Haluaa vaan päästä ylimääräisestä eroon, jos on kerran vaatefriikki.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Älä mene väliin. Käytettyjen vaatteiden vaihto on aika intiimi juttu ja kaverisi ei ole siihen vielä valmis. Kyse ei ole vaatteiden kivuudesta, vaan siitä, että hän ei halua päästää äitipuoliehdokastaan vielä noin lähelle ja kokee moisen tungetteluna (tai ehkä jopa arvosteluna, omat vaatteet ei ole äitipuolelle tarpeeksi hienoja?.