Sillanpää kertoo esiintyvänsä Turun sijaan Auran Nuortentalolla.
Turun kaupunki tiedotti maanantaina peruneensa Jari Sillanpään joulukonsertin. Sillanpään oli tarkoitus esiintyä Turun konserttitalolla 15. joulukuuta.
Nyt Sillanpää tiedottaa esiintyvänsä kuitenkin Turun seudulla. Sillanpää kertoo Instagram-tilillään esiintyvänsä 15. joulukuuta Turun sijaan naapurikunta Aurassa, Auran Nuortentalolla.
- Olemme niin onnellisia ja iloisia, Sillanpää kirjoittaa Instagramissa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/8a716d7a-a3f9-4f85-95bc-aa3e6b945714
Jari Sillanpään tuomio jää voimaan: Kuvasi tietokoneelta, kun mies oli sukupuoliyhteydessä pienen lapsen kanssa - valittaa vain suurista sakoista.
Sukupuolisiveellisyyttä loukkaavan kuvan levittämisestä annettu tuomio koski sitä, että Sillanpään matkapuhelimella oli kuvattu tietokoneen ruudulta video, jossa aikuinen mies on sukupuoliyhteydessä hyvin pienen lapsen kanssa.
Lisäksi Sillanpään matkapuhelimella oli otettu tietokoneen ruudulta kahdeksan valokuvaa, joissa aikuinen kohdistaa seksuaalista toimintaa hyvin pieneen lapseen.
Että semmoinen kylä tämä Aura ja tilat tarjotaan vieläpä nuortentalolla!
Wtf