Pitäisitkö hiukset lyhyinä jos
Kommentit (9)
Onneksi minulla on siedettävä kallonmuoto ja melko sirot kasvonpiirteet, joihin lyhyet hiukset sopivat.
ja jatkuvasti raidat tai vari, tukee hiusta edes jonkin verran..
Ohuita, suoria haituvia en pitäisi lyhyinä, varsinkaan jos pääni olisi takaraivolta leveämpi kuin otsa.
suorat hiukset olkapäille. Oli sitten käynyt kampaajalla ja leikkauttanut lyhyeksi, näytti että tuplasti olisi enemmän hiuksia ja paksun näköiset. Toki oli muotoilutuotteilla laitettu mutta yllättävän hyvän näköinen oli.
Kampaajalla on jopa naurettu sitä kun riittää leikattavaa! Erikseen siis kampaaja huomautti asiasta myös työkaverilleen, vaikka hiukseni on ohutta niin on todella paljon. :)
Ja minulla on ollut lyhyttä (miehen lemppari) mutta nyt pitkä (omaan mieleen).
Mies kärkkyy että leikkaisin kananperseen mutta tykkään palmikoida näitä.
Ehkä joku päivä leikkaan kun tyttö kasvaa ja pääsee hänen tukkaa letittämään!
koska hiukseni ovat hentoiset. Ei ihan Kutri-Helena -ohuet, mutta ohuet kuitenkin.
Hiirenhäntähapsuhiukset pitkinä ovat aikas kamalannäköiset.
Jos hiukseni olisivat paksut, pitäisin ne pitkinä.
Pitäisin ihan lyhyinä, mutta en pidä leukaperistäni. Siispä pidän niitä sivuilta hieman pidempinä (etuhiukset vaihdellen lyhyiksi leikatut tai pidemmäksi kasvaneet, jolloin vedän sivuun), takaa tosi lyhyet (kuitenkin tasapitkät, tai lähes, ihan hieman kerrostettu tupeerausta helpottamaan, mutta ei mikään vahva kerrostus, mikä tietysti vie lisää paksuutta), linjan kasvaessa siis sivuille.
Pitkät ohuet lirut ovat järkyt! Itsekin pidin aikanaan, ei ikinä enää.
En. Pidän puolipitkänä, joissa väriä ja raitaa. Tupeeraan myös. Haluaisin kyllä pitkät, mutta menee liian liruksi. Unelma olis joskus laittaa hiustenpidennyksien avulla pitkät. Ne on vaan niin kalliit, etten ole vielä raskinu. Myös polkkaa olen ajatellu, mutta en ole varma sopisko ja mies tykkää (puoli)pitkänä.
ne näytä lyhyinä sen paremmilta, hommaisin hiustenpidennykset tai pitäisin hiukset aina kiharalla auki ollessa.