Muistisairas onnistui lukitsemaan puhelimensa. Mitäs nyt?!
Kännyssä ei ollut mitään pinnejä ja jollain ihmeen taidoilla sai sinne sellasen laitettua. Nyt ei tietenkään enää muista koodia! Ei voi nyt soittaa mihinkään ja puhelimessa on paljon tärkeitä yhteystietoja ja ihan kivoja kuviakin. Mitäs tässä nyt voi tehdä???
Kommentit (7)
Lopeta se miehesi puhelimen stalkkaaminen.
Hö, mitenkä niin provo? Ei ole vielä täysin dementoitunut henkilö kyseessä. Sairaus on alussa. Osaa tehdä vielä monenmoista mutta ajoittain muisti tekee temput. ap
Näitä sattuu, itse en muistanut oman hotmailin salasanaa, sitten yritin vaihtaa salasanan vaihtoehtoisella sähköpostilla, siinä oli muutaman päivän odotusaika. Sitten kun pääsin yrittämään, en muistanut enää uutta salasanaa jonka olin vaihtanut, mutta muistin alkuperäisen salasanan, mutta eihän se enää toimi!
Sitten vaan toisen ihmisen kanssa soittoa operaattorille.
Eipä tuolle mitään voi. Soitto operaattorille ja puk-koodilla kortin avaus.
Vierailija kirjoitti:
Eipä tuolle mitään voi. Soitto operaattorille ja puk-koodilla kortin avaus.
Ok, kiitos! ap
0/5 typerä provo,