Muilla miehillä sitä ongelmaa että haluaisi vakiintua, mutta naiset haluavat vain seksiä ja kevyttä tapailua, eivät "vakavaa"?
Olen jo 37, ja olisi mukava löytää ihan kunnollinen parisuhde, mutta naiset haluavat minulta vain seksiä, kevyttä tapailua ja ajanviettoa yhdessä.
Mitä teen väärin?
Kommentit (43)
Se on naiselle lähes aina huono diili sitoutua mieheen. Siihen loppuu naiselta hauskuus ja mies alkaa pitää itsestäänselvyytenä ja palvelijana.
En minäkään koskaan enää aio suostua mihinkään parisuhteeseen. Jos jonkun naisen pään haluat kääntää tämän asian suhteen, suosittelen, että kohtele naista hyvin, anna tilaa ja aikaa, arvosta, pidä sovitut asiat ja lupaukset, osioita, että sinun kanssasi parisuhteessa oleminen toisi enemmän plussaa kuin miinusta naisen elämään.
Miehet luovuttaa heti kun pääsee parisuhteeseen (varsinkin yhteenmuutossa sen huomaa), sen jälkeen niitä ei kiinnosta enää mikään yhteinen tekeminen, kaikki kotihommat jätetään naisen vastuulle, ulkona käydään vain omien kavereiden kanssa, oman kumppanin kanssa käydään ehkä korkeintaan vanhempia tapaamassa. Kaikki pitää tapahtua miehen ehdoilla (myös seksi, jos nainen ehdottaa niin silloin ei just jaksa tai on peli kesken).
Turhaa yrittää. Maailma on sekaisin. Ei ne suhteet toimi huonostikkaan nykyään. M38
Arvaukseni on että joko tapailet ~10 vuotta nuorempia tai sit sulla on tietynlainen maine eikä kukaan siksi ota tosissaan (esim. olet ollut joskus jossain temppareissa, jaat somessa kyseenalaista sisältöä tms.)
Minkä ikäisiä naisia yrität. Jos jotain alle 30 vuotiaita niin en ihmettele jos reaktio on tuo. Lisäksi sinulta puuttuu joitakin ominaisuuksia, joita syvemmästä suhteesta puuttuu. Naiset eivät halua perhettä kaltaisesi kanssa. Hae ikäisiäsi tai vain vähän nuorempia niin saattaa onnistua paremmin.
Mitä teet väärin?
Sinähän elät jokaisen miehen unelmaelämää, lopeta ruikutus.
Kyllä 35v naiset suorastaan vaatii parisuhteeseen ja lasta.
Ongelmasi on
- joko katsot väärää ikäryhmää
- tai et halua lapsia
- tai vain instababet kelpaa
Avaudu aidosti mahdollisuuksille ja väistä ennakko-oletuksesi, niin löydät parisuhteen kyllä
Ap on onnellisessa asemassa. Itse välttelen naisten kanssa seksiä koska haluaisivat välittömästi parisuhteeseen ja ottamassa tiukkaa komentoa.
En ihan vaihda vapauttani kyllä seksin harjoittamiseen. Mieluummin ilman ja omatoimisesti.
Ilmeisesti riippuu kohderyhmästä millaisiin naisiin ja heidän tavoitteisiin törmää.
Vierailija kirjoitti:
Minkä ikäisiä naisia yrität. Jos jotain alle 30 vuotiaita niin en ihmettele jos reaktio on tuo. Lisäksi sinulta puuttuu joitakin ominaisuuksia, joita syvemmästä suhteesta puuttuu. Naiset eivät halua perhettä kaltaisesi kanssa. Hae ikäisiäsi tai vain vähän nuorempia niin saattaa onnistua paremmin.
31v on nyt
ap
Naisella nyt vain on paljon onnellisempi elämä ilman sitä miesriippakiveä. Miehet aina jotenkin olettaa, että nainen mukautuu heidän elämäänsä ja tyyliinsä. Oma koti on paljon kivempi ilman kaikenmaailman miehen aiheuttamaa sotkua. Kotiin tullessa koti on juuri siinä kunnossa kuin mihin sen jättikin. Ulkona voi käydä kavereiden kanssa ja kyläilemme toistemme luona. Ei tarvitse tehdä mitään kompromisseja kenenkään kanssa. Parisuhteessa ratkotaan ongelmia ja erimielisyyksiä, joita näin sinkkuna ei ole ollenkaan. Silloin kun miehen kosketusta tai seuraa kaipaa, tarjontaa on paljon. Hyvin suuri osa näistä kohtaamisista on pettymyksiä ja taas ei hetkeen kaipaa miestä elämään. Miksi mun pitäis vakiintua, jonku miehen kanssa? Paljon mielummin ostan vaikka ison talon porukalla sinkkuystävieni kanssa sitten vanhoilla päivillä tai aiemminkin, jos jonkinlaista yhteiselämää kaipaan.
Vierailija kirjoitti:
Onko iso k**rpä?
Maine vissiin kiirinyt niin kokeilijoita riittäs.
Tosin iso k***rpä ei ole tae onnelliselle parisuhteelle.
Tiedän miehen jolla ler***ssi heilahteli puolivälissä polvea lepotilassa mutta niin vaan jo useampi avio- ja avoero takana.
Minä haluaisin parisuhteen, mutta valitettavasti et edes näe minua, kun en ole kaunis. Katselet siis vääriä naisia.
Mikset vakiintunut parikymppisenä? Halusit vain mahdollisimman paljon irtoseksiä, miksei vakituinen parisuhde kiinnostanut nuorena?
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Minkä ikäisiä naisia yrität. Jos jotain alle 30 vuotiaita niin en ihmettele jos reaktio on tuo. Lisäksi sinulta puuttuu joitakin ominaisuuksia, joita syvemmästä suhteesta puuttuu. Naiset eivät halua perhettä kaltaisesi kanssa. Hae ikäisiäsi tai vain vähän nuorempia niin saattaa onnistua paremmin.
31v on nyt
ap
Minkä tyyppinen nainen? Jos sellainen wt-henkinen menevä bilettäjä niin ihmekös tuo. Jotkut miehet (esim ex-tapailumieheni) kiinnostuvat aina eniten tuollaisista ja sit itkevät kun vieläkään ei ole päässyt naimisiin ja saanut lapsia. Jos naismaku on tuo niin ei tule koskaan tapahtumaan.
Sä vaan et jostain syystä ole aviomies- ja isämatskua naisten silmissä. Vaikea sanoa missä on vika.