Ei täällä mikään myrsky ole - Depeche Moden keikka olisi pitänyt pitää!!!
Kommentit (10)
Meillä täällä Lauttasaaressa paistaa aurinko, ja on vieno kesätuuli, ehkä 3 m/ s. Siinä teille myrskyä - ja joo asun kaksi katua merenrannasta!!
En tiedä millainen tuuli oli yöllä kun sitä lavaa olisi pitänyt rakentaa (kun siis nukuin silloin), mutta jos se nyt on poikkeuksellisen kova ollut, ymmärrän hyvin, että sinne ei ole haluttu ketään kiipeilemään ja tappamaan itseään. Mutta kyllä ottaa pattiin itesäkin, itselläkin oli sinne liput...
Vierailija kirjoitti:
Meillä täällä Lauttasaaressa paistaa aurinko, ja on vieno kesätuuli, ehkä 3 m/ s. Siinä teille myrskyä - ja joo asun kaksi katua merenrannasta!!
Etelä- Espoossa on kyllä sellaisia puuskia, että meinasin lähteä koiran kanssa lentoon äsken.. eikä olla kovin siroja kumpikaan: minä tai koira. Mutta ne on tosiaan ihan puuskia, välillä on ihan tyyntä ja sit taas on puut kaksinkerroin. sadetta ei oo eikä ukkosta.
Ei ollut yleisöä. Saivat tekosyyn perua keikan.
Vierailija kirjoitti:
Ei ollut yleisöä. Saivat tekosyyn perua keikan.
Paljonkohan lippuja meni? Varmaan ovat väsyneitä kiertueesta, liekö harmittaa. Mutta peukut pystyssä toivon että hyvittävät menetyksen ensi vuonna.
Vierailija kirjoitti:
Ei ollut yleisöä. Saivat tekosyyn perua keikan.
Måneskinin 78 peräkkäistä Suomen keikkaa odotellessa ;DDDDDDDD
Jos on vaara, että kalusto ja rakenteet sekä bändi että yleisö voi olla vaarassa, niin peruminen on ainoa järkevä toimenpide. Se että vaikeasti ennustettava myrsky ei sitten sinne loppujen lopuksi iskenyt ei poista sitä faktaa. Ja jäi itseltäkin konsertti näkemättä, joten harmittaa, vaikka ymmärränkin syyn.
Järjestäjällä ei ollut varaa bändin palkkaan ja kaikki eivät pyydä lippurahojaan takaisin. Ainut tapa tienata oli perua ja sää antoi loistavan tekosyyn. Muutoin olis vaan pitänyt ilmoittaa, että lava on turvaton tjmsp.