Mitkä kinttaat lämpimimmät?
Pph sanoi että taaperon kädet ovat viileät ulkoilun jälkeen ja olivatkin, kun hoidosta hain. Käytössä on jo nyt Popin lapaset ja Reiman minitecit. Miten ihmeessä me talvesta selvitään, jos plusasteillakaan nämä eivät riitä?
Onko esim. ruskovillan lapaset oikeasti lämpimät (ja haluaisiko joku btw myydä sellaiset :) ). Entä esim. nahkaiset hanskat?
Kommentit (4)
tosi kylmäsormisia ja ruskovilloja ollaan käytetty rukkasten alla ja ovat hintansa väärtit. Siinäkin mielessä, että ovat niin ohuet, etteivät haittaa leikkimistä, eivät siis tee sormia tönköiksi.
siihen päälle sitten pakkasesta riippuen joko vedenpitävät käsineet tai kovilla pakkasilla Salgan kinttaat tai nahkaiset karvavuorikinttaat. Omalla lapsellani on tällä tavalla ollut aina lämpimät sormet. Mikään muu, ei edes itse neulotut lapaset (ja meillä koukkuamalla tehdyt myös) vedä vertoja Ruskovillan aluslapasille. On ihan joka pennin väärti toi investointi. :)
Ruskovillaa siis, ku emmie mittään kutoa ossaa :)
Osaatko itse tai tiedätkö jonkun, joka osaisi tehdä lapaset koukkuamalla? Ne jotka koukuteltuja lapasia käyttää, aikuiset ja lapset, sanovat ettei sen lämpimämpiä ole.