Olenko huono poikaystävä?
Tänään Ranskassa terassilla istuessa tarjoilija tulee tuomaan drinkkejä ja kumartuu asettamaan juomat alas pöydälle jolloin hänen topistaan näkyy osa rintoja. Katselin tarjoilijaa enkä kerennyt väistämään katsettani vaan sen sekunnin katsoin vahingossa paidan sisään. Tyttöystäväni suuttui tästä ja pyysi mua pyytämään anteeksi ja sanoi ettei kenestäkään naisesta tunnu kivalta kun miehensä katsoo muita tissejä. Koitin selittää etten voinut tilanteelle mitään. Näitä samantyylisiä pienistä asioista tulleita riitoja on nyt toistakymmentä tän vuoden puolella. En halua aina nöyrtyä ja pyytää anteeksi ja lohduttaa kun en ole mielestäni tehny mitään väärää. Hänen.mielestään mun pitäisi olla mies ja olla tilanteen yläpuolella ja ymmärtää et jos hän pahoittaa mielensä jostain mitä olen tehnyt niin mun pitää lohduttaa häntä ja pyytää anteeksi. Voisiko moni nainen vastata mielipiteensä et onko se asia näin? Sitten uskon, koska muuten musta tämä jatkuva touhu tuntuu aika epäreilulta :(
Kommentit (13)
Avoimesti muita naisia tuijotteleva mies on luotaantyöntävä juntti, mutta jos nyt vilkaiset jonkun tissejä kun paidan sisään näkee niin en kyllä näkisi mitään syytä hermostua. Ehkä tyttöystäväsi on vähän hermoheikko.
Ensinnäkin kun hän sanoo sulle että sun pitäisi olla mies niin siinä kohtaa hän yrittää jo vaikuttaa sinuun jotenka sun pitää sanoa hänelle että
- Koska sinä olet nainen etkä tiedä mitä on olla mies niin minä tässä miehenä päätän kuinka mies käyttäytyy ja on.
Huomiotko tyttöystävääsi? Oletko kertonut hänelle, että hän on sinulle se ainoa oikea?
Jospa hänestä tuntuu, että pidät muita naisia kauniina ja tyttöystäväsi on vain välttämätön paha..
Sellainen stoori tiistaiaamun ratoksi 😄 Sekosit vaan paikassa, ei se tapahtunut Ranskassa, vaan Porvoossa 😉
Ole sitten mies ja jätä tuollainen nainen jolla on noin heikko itsetunto, että pitäisi pyytää anteeksi aivan turhaa asiaa.
Olet paska poikaystävä kun et osaa pitää silmiäsi kurissa ja sitten vielä kehtaat selitellä sitä.
Kannattaa kiinnittää enemmän huomiota tyttöystävään kuin muihin naisiin. Mikäli et siis halua, että suhde loppuu .Kenenkään , myöskään tyttöystäväni ei tarvitse olla suhteessa jollaista ei halua.
Ei sulla ole mitään tytystävää. Oikean käden nyrkki on Kyllikki, eikä sille tarvitse puhua ranskaa. Voithan sä tietysti kuiskailla sille Je taimea, jos haluat.
Satutätisetä vauhdissa, ranskassa aika aikaseen ovat olleet terassilla
Juokse kun vielä ehdit...